W Green Port Hull pojawiła się nowa atrakcja, która zachwyci nie tylko turystów, ale także mieszkańców miasta. Sprawdź, co to takiego!

W mieście pojawił się nowy szlak artystyczny, złożony z sześciu wyjątkowych rzeźb. Niemal wszystkie z nich zostały zaprojektowane i wykonane przez studentów Hull School of Art and Design. Tylko jedną wykonał w całości artysta z większym dorobkiem i doświadczeniem — Jason Heppenstall — który sprawował jednocześnie opiekę nad całym projektem.

Rzeźby odwołują się do przemysłu morskiego, który nierozerwalnie wiąże się z miastem — zarówno w jego przeszłości, jak i teraźniejszości.

Za projekt odpowiedzialny był operator portowy Associated British Ports (ABP). Kierownik projektu, Simon Brett, powiedział: „To był wspaniały projekt, cieszę się, że mogliśmy wziąć w nim udział”. I wytłumaczył, że założeniem planu zagospodarowania przestrzennego terenu Green Port Hull było to, że pojawi się w tym miejscu jakiś element artystyczny. „Chcieliśmy, żeby był on ściśle powiązany z Hull” — dodał Brett.

Warto zaznaczyć, że nowy szlak artystyczny propaguje nie tylko sztukę, ale także dbałość o środowisko. Do stworzenia rzeźb młodzi artyści wykorzystali bowiem surowce z odzysku.

W projekt zaangażowało się kilka lokalnych firm, które wsparły twórców przy pracy. Jedna ze studentek, której instalację można już podziwiać w Green Port Hull, Debi Keable, powiedziała, że praca nad jej dziełem była sporym wyzwaniem, ponieważ wiązała się ze współpracą z wieloma partnerami zewnętrznymi.

Zachęcamy do spaceru po Green Port Hull. Warto przystanąć na chwilę przy nowych rzeźbach znajdujących się od niedawna w tym miejscu i przyjrzeć im się nieco dokładniej.

W projekcie wzięli udział: Debi Keable, Luke Beech, Holly Lawson, Jordan Palmer i Peter Coates. Młodym artystom serdecznie gratulujemy!