Jak co roku, w Hull zostanie odprawione świąteczne nabożeństwo za zmarłych, którzy odeszli w minionym roku. Ceremonia, która będzie miała miejsce 15 grudnia o godzinie 14.00, skierowana jest do członków rodzin i bliskich, którzy wspólnie chcą się pomodlić za zmarłego.
Świąteczna Msza Święta za bliskich zmarłych
Hull City Council’s Bereavement Services Team co roku organizuje nabożeństwo dla wszystkich, którzy w świątecznym okresie wspominają swoich zmarłych bliskich, w największej kaplicy Chanterlands Crematorium, przy Chanterlands Avenue.

Ceremonię poprowadzi protestancki pastor Stephen Whaley, a o oprawę muzyczną zadba organista Tony Brown, zesół Armii Zbawienia i chór Priory Primary School Choir. Nabożeństwo ma celu podnieść ludzi na duchu i jako takie jest otwarte dla wszystkich.

Radny John Hewitt, zajmujący się sprawami lokalnych społeczności, powiedział: „Święta mogą być ciężkim okresem dla osób, które straciły swoich przyjaciół i bliskich, i mamy nadzieję, że znajdą oni pocieszenie i wsparcie w kościele” (cyt. za www.hullcc.gov.uk).

Więcej na temat ceremonii można dowiedzieć się pod numerem Hull’s Bereavement Services 01482 300 300.


Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/