hull.plGazeta Hull Daily Mail opisała sytuację szkoły podstawowej w Hull w której dla ponad połowy uczniów język angielski jest językiem dodatkowym. Do St Charles Primary School w Hull chodzą dzieci pochodzące głównie z Polski, Litwy, Łotwy, Portugalii oraz innych krajów, także spoza Unii Europejskiej. Liczba polskich dzieci w tej szkole równa się liczbie dzieci angielskich.

Gazeta obliczyła, że w Hull siedem procent uczniów należy do grupy EAL (English as an Additional Language) czyli uczniowie, których głównym językiem nie jest język angielski. St Charles Primary robi wszystko aby te dzieci nauczyły się szybko języka angielskiego oraz aby czuły się w szkole „jak w domu”. Szkoła nie zabrania więc dzieciom używania ich „głównego” języka podczas przerw ale w zamian „serwuje” tym uczniom godzinną lekcję intensywnego angielskiego każdego dnia.

źródło:http://www.thisishullandeastriding.co.uk/news/Changing-face-East-Yorkshire-classrooms-puts-strain-resources/article-2497956-detail/article.html