Pozostały już tylko dwa tygodnie do dnia 19 października 2013 r., kiedy to w hali Bushfields w Peterborough odbędzie się III Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Udział w nim potwierdziło już około 200 najmłodszych zawodników, którzy przyjadą z wielu europejskich krajów, aby rywalizować o medale.
Sportowy Talent
Należy podkreślić, że rywalizacja i zawody w karate tradycyjnym dzieci stanowią część treningu, który ma na celu samodoskonalenie prowadzące do stawania się mistrzem nie tylko na macie, ale przede wszystkim w życiu. Zawodnicy, którzy przyjadą na turniej z Polski, zostali objęci specjalnym programem treningowym „Sportowy talent” , prowadzonym przez PZKT (Polski Związek Karate Tradycyjnego), który ma na celu przygotowanie startujących do jak najlepszego występu w zawodach oraz polega na wsparciu finansowych dzieci najbardziej utalentowanych.

Traditional Karate Academy Boston, organizator imprezy, prowadzi podobny program, którego celem jest propagowanie zdrowego trybu życia, jak też organizacyjne i materialne wspieranie szczególnie uzdolnionych sportowo dzieci. W ramach tego projektu skierowano specjalne propozycje do szkół angielskich i polskich na terenie UK o wytypowanie grup uczniów szczególnie zainteresowanych rozwojem swoich predyspozycji sportowych. Osobom tym akademia ufunduje wejściówki (o wartości £7) na III Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym – 19.10.2013, Bushfild Leisure Centre, Peterborough. Zakwalifikowane osoby będą również mogły uczestniczyć w dwóch tygodniach bezpłatnych treningów w nowo powstałej Akademii Karate Tradycyjnego Peterborough, w której inauguracyjny trening nastąpi 21.10.2013 r. Każdy zakwalifikowany uczeń otrzyma również bezpłatnie jedną dodatkową kartę wstępu na zawody, dla swojego rodzica lub opiekuna.

Gospodarzem tego ogromnego sportowego przedsięwzięcia, jakim jest III Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, jest Traditional Karate Academy Boston. Klub został założony w 2009 roku przez polskiego instruktora Zbigniewa Godzisza, 3 Dan ITKF, który do dnia dzisiejszego pełni funkcję prezesa i głównego instruktora akademii. Dokładnie przed 20-tu laty Zbigniew Godzisz rozpoczął swoją przygodę z karate. Może poszczycić się sukcesami swoimi i swoich podopiecznych odnoszonymi od kilku lat na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Karate Tradycyjnym. W swoim dorobku akademia ma tytuły mistrzów i wicemistrzów kraju.

Obok rywalizacji sportowej równie ważnym aspektem działalności akademii jest realizowanie zadań sprzyjających integracji środowiska lokalnego, stąd udział w licznych przedsięwzięciach na rzecz lokalnych społeczności Bostonu czy Peterborough. Klub zajmuje się także organizacją imprez o charakterze edukacyjno-sportowym, może poszczycić się organizacją wielu seminariów szkoleniowych z udziałem najwybitniejszych trenerów na świecie.