Old Town w Hull ma znowu tętnić życiem i stać się lokalnym Covent Garden. Czy urzędnikom uda się ożywić umierający targ i sprawić że znowu stanie się „klejnotem w koronie Hull”?
Klejnot w koronie Hull
Chociaż jeszcze kilka lat temu miejsce to tętniło życiem, dzisiaj targ na Starym Mieście ledwo funkcjonuje. Urząd Miasta powołał specjalną jednostkę – Trinity Quartet Project – która ma doprowadzić do restauracji tego miejsca. Przewodzi jej radna Mary Glew, która chce renowacji zarówno części zadaszonej, jak i tej otwartej. „To nie jest proste zadanie”- mówi (cyt. za thisishullandeastriding.co.uk). „Wielu przede mną próbowało i poległo. Ja chcę stworzenia wizji, która pozwoli uczynić z tego miejsca nasz własny Covent Garden”.

Poza renowacją, pojawiają się też inne pomysły. Targ byłby idealnym miejscem dla studentów, którzy mogliby tutaj zdobywać doświadczenie zawodowe, np. w cateringu. Miałyby powstać także specjalne stoiska, na których sprzedawaliby swoje prace. Niemniej istotne są kwestie dojazdu. Pomysłodawcy myślą o zielonym autobusie, który kursowałby między Old Town a St Stephens. Miałyby powstać także darmowe parkingi oraz strefy drop off.

O tym, że takie miejsce jest potrzebne, może świadczyć chociażby popularność targu odkrytego. W zeszłym roku było tam tylko 18 stoisk, dziś jest ich 41.

„Powstanie wizji i pomysłu na to, w jaki sposób ją zrealizujemy, jest teraz elementarne” mówi Glew. „Nie robienie niczego nie wchodzi w grę. Musimy podjąć jakieś działania”.


Źródło: http://www.thisishullandeastriding.co.uk/