Kolejny half term przed nami. Dla dzieci wielka frajda, bo w końcu będą mieć więcej czasu na zabawę, dla rodziców – wyzwanie, jak zaplanować wolny czas, by pociechy były zadowolone. Jedną z propozycji może być organizowany w dniach 10 – 22 lutego festiwal „Proud Parents Festival”.
Pomysł na nudę
Proud Parents to pozarządowa organizacja założona w 2013 roku. W swoich działaniach ukierunkowana jest na stworzenie pomostu między dzieckiem, rodzicami a szkołą.
To projekt zachęcający rodziców i opiekunów do zaangażowania się w życie szkoły, a przez to także w naukę i rozwój intelektualny dziecka. Nie od dziś wiadomo, że pomyślna współpraca pomiędzy dzieckiem i jego rodzicami a szkołą przynosi jak najlepsze efekty.

Już po raz drugi „Proud Parents” organizuje festiwal skierowany do wszystkich dzieci i ich rodziców. Okres ferii zimowych to optymalna pora na spędzenie czasu z dzieckiem, poświęcenie mu uwagi, a także nadrobienie zaległości czy to w czytaniu, czy wspólnej zabawie. Stąd pomysł, by o tej porze roku, kiedy zimowa aura nie pozwala cieszyć się zbyt długimi zabawami w plenerze, zaproponować dzieciakom różnorakie rozrywki na terenie Hull. Dla każdego coś fajnego: klub kreatywnych dzieci, rodzinna zabawa, zumba, wycieczka do KC Stadium, zabawa w basenie, owocowa impreza. Główną atrakcją festiwalu jest „Proud Parents Fun Day”, otwarta impreza dla wszystkich dzieci i ich rodziców, zaplanowana na 17 lutego. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na wspaniałą zabawę, która odbędzie się Hull City Hall, w godzinach 11.00 – 15.00, wstęp wolny.

Pełna informacja na temat imprez dostępna na stronie Proud Parents.