To wspaniała wiadomość przede wszystkim dla tych, którzy letnie wakacje spędzać będą w mieście. Splash boat, słynna wodna atrakcja z East Park w Hull, zostanie ponownie otwarta!

Z reguły z łodzi korzystać można było już o wiele wcześniej – kiedy tylko temperatura powietrza wzrastała, wiele osób ściągało do East Park. Niestety, w kwietniu tego roku zdecydowano o zamknięciu splash boat dla odwiedzających – okazało się bowiem, że para łysek upodobała sobie tę okolicę i… postanowiła założyć w tym miejscu gniazdo.

Zgodnie z prawem gniazda nie można było zlikwidować. Niemożliwe było również korzystanie z atrakcji, gdyż wiązałoby się to z jego uszkodzeniem. Władze miasta postanowiły zatem o czasowym zamknięciu splash boat.

Okazało się jednak, że wystarczyło tylko trochę poczekać, by znów cieszyć się jedną z najpopularniejszych atrakcji w naszym mieście. Obecnie na zlecenie władz Hull prowadzone są ostatnie inspekcje, które umożliwią dopuszczenie łodzi do użytkowania.

Splash boat to atrakcja, którą zbudowano w 1929 roku. Była ona drewnianym pierwowzorem znanych dzisiaj kolejek, popularnych w wesołych miasteczkach na całym świecie. Obecnie splash boat z Hull jest jedną z dwóch tego typu atrakcji zachowanych w Wielkiej Brytanii.

East Park w Hull czynny jest codziennie od godziny 7.30 do zachodu słońca. Wkrótce dowiemy się, w jakich godzinach będzie można korzystać ze splash boat.