bezrobocie w hullDobre wiadomości miało w tym tygodniu dla mieszkańców Wysp biuro Office for National Statistics (ONS). Okazuje się, że bezrobocie w Wielkiej Brytanii spada w tempie najszybszym od 10 lat i od lutego do kwietnia tego roku przybyło ponad 88 tys. miejsc pracy – podaje portal goniec.com.

 

W tym czasie najłatwiej pracę było znaleźć osobom w przedziale wiekowym od 16. do 24. roku życia. Ogółem liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła do 2,43 mln. W tym samym czasie wzrosła jednak o 19,6 tys. liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych. Jobseeker’s Allowance (JSA) dostaje obecnie 1,49 mln bezrobotnych. Wzrosła również liczba osób, które z różnych powodów są nieaktywne zawodowo. Do budżetu nie dorzuca się obecnie 9,37 mln osób.

 

Z danych opublikowanych przez ONS wynika, że z kryzysem najlepiej radzi sobie sektor prywatny, w którym zatrudnienie wzrosło o 104 tys. osób. W tym samym czasie liczba osób zatrudnionych w sektorze publicznym spadła o 24 tys. i wynosi obecnie 6,1 mln. Raport sugeruje, że spadek byłby o wiele wyższy, gdyby nie spis powszechny, który wygenerował 15 tys. tymczasowych miejsc pracy.

źródło: goniec.com