W centrum handlowym St Stephen’s w Hull powstaną nowe restauracje, pole do golfa pod dachem, kręgielnia i ścianka wspinaczkowa. Na ten cel zostanie przeznaczona powierzchnia dawnej sali Gala Bingo Hall.

Przez wiele lat hala Gala Bingo Hall stała pusta. Teraz jednak ulegnie to zmianie — inwestor planuje wybudować w jej miejscu puby i restauracje, a także ściankę wspinaczkową, kręgielnię czy nawet wewnętrzne, niewielkie pole do gry w golfa. Jim Harris, menadżer centrum handlowego St Stephen’s w Hull, które przeprowadzi inwestycję, powiedział, że prace ruszą już w kwietniu. Poinformował, że w tej chwili pomieszczenie po dawnej hali Gala Bingo Hall zostało już opróżnione i wyczyszczone. Powierzchnia musi zostać następnie podzielona na cztery strefy — dwie z nich przeznaczone zostaną na rozrywkę, a dwie kolejne — na lokale gastronomiczne.

Menadżer Harris podkreśla, że właścicielowi centrum handlowego zależy na tym, by umilić klientom zakupy. „Chcemy, by kupowanie stało się czymś więcej i niosło zupełnie nowe doświadczenia niż dotychczas” — mówi. I dodaje, że inwestycja na tę skalę pokazuje, jak wielkie nadzieje pokładają handlowcy w Hull.

Dowodem na to może być także wybudowanie za kwotę ponad 1,5 miliona funtów centrum rozrywkowego przy Princes Quay, niecały rok temu.

Wiadomo również, że wybudowanie centrum rozrywkowo-gastronomicznego przy St Stephen’s Shopping Centre połączone zostanie z odświeżeniem samej galerii handlowej. Remont czeka na przykład kino znajdujące się w budynku. Powiększona zostanie ponadto powierzchnia, którą zajmuje obecnie restauracja Handmade Burger.

Centrum handlowe St Stephen’s powstało w 2007 roku i od tamtego czasu dość dobrze sobie radziło, przyciągając wiele znanych sieci handlowych, takich jak Starbucks, Nando’s Sports Direct czy Tesco. W 2009 roku z centrum wycofała się sieć Gala Bingo, zwalniając 33 pracowników. Właściciel centrum handlowego stwierdził, że miało to związek z trudną sytuacją ekonomiczną w Wielkiej Brytanii w tamtym czasie. Przypuszcza się jednak, że wycofanie się Gala Bingo z galerii spowodowało, że jej kondycja finansowa nieco się pogorszyła.

Czy wybudowanie w miejscu zajmowanym niegdyś przez Gala Bingo centrum rozrywkowego pozwoli na nowo przyciągnąć klientów — i przeważyć w konkurencji z pozostałymi centrami handlowymi w mieście?