image65.jpgNowy projekt fotograficzny ma na celu zbliżyć do siebie siostrzane miasta Hull z całego świata. Projekt stworzony został przez grupę Wilberforce Women bazującą w Hull. W 2007 roku grupa pracowała z kobietami – fotografami w Hull oraz Freetown, Sierra Leone (siostrzane miasto Hull w Afryce).

Inicjatywa ta wyrosła z dwusetnej rocznicy zniesienia niewolnictwa. Grupa poprosiła kobiety z tych dwóch miast o dostarczenie zdjęć o tematyce: wolność, duma oraz zmiany. Później wystawa tychże zdjęć objechały nasz region po czym zostały one opublikowane w specjalnym albumie.
Tegoroczny temat projektu to: 'Matki’ a zdjęcia muszą być zrobione w jednym z siostrzanych miast Hull: Reykjavik w Islandii lub w Szczecinie w Polsce.

Koordynator projektu Fiona Caley mówi, że fotografia to idealne droga do tego aby kobiety różnego pochodzenia pracowały razem. 'To bardzo dobre medium. Ti swietna droga do przełamania barier językowych. Dla osoby, której pierwszym językiem nie jest angielski, bardzo łatwo jest przekazać wiadomość za pomocą fotografii. Jest to również bardzo proste medium – każdy potrafi używać aparatu.’

Grupa planuje stworzyć w ciągu roku szkolenie dla kobiet zainteresowanych tym tematem i ma nadzieję na zorganizowanie wystawy prac podczas następnego lata.