Dzięki nowoczesnemu systemowi kierowcy parkujący na publicznych parkingach w East Riding będą mogli zapłacić za postój przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon.

Władze zdecydowały się na wprowadzenie nowoczesnego systemu bezgotówkowych płatności, by ułatwić mieszkańcom korzystanie z parkingów. System nazywa się MiPermit i można uzyskać do niego dostęp zarówno przez smartfon, jak i przez komputer.

Kierowca, który zapłaci za postój za pośrednictwem MiPermit, nie będzie musiał wkładać za szybę zaparkowanego pojazdu żadnej kartki. Natychmiast po dokonaniu płatności w systemie pojawia się numer rejestracyjny jego samochodu, więc strażnicy miejscy mają możliwość szybkiego i łatwego ustalenia, czy zapłacił za postój, czy nie. Co ważne, za postój zapłacić można od razu za siedem dni z góry.

Radny Andy Burton, odpowiadający w radzie miasta za transport w Hull, przyznaje, że w sferę płacenia za postój w mieście w końcu wkraczamy w XXI wiek. „Kierowcy nie będą musieli nosić za sobą karty kredytowej ani gotówki, żeby móc zapłacić za parking. Wystarczy im telefon komórkowy” — mówił Burton.

Dzięki systemowi MiPermit kierowcy będą mogli płacić nie tylko przez aplikację, ale także za pośrednictwem wiadomości SMS. Instrukcję, jak to zrobić, znaleźć można na parkomatach.

Poprzez nowoczesny system istnieje możliwość wykupienia lub odnowienia okresowych part parkingowych.

A jeśli chcemy dokonać płatności przez komputer, wystarczy odwiedzić tę stronę, a następnie (podobnie jak w przypadku aplikacji) wybrać miejsce, w którym chcemy pozostawić samochód i określić czas, przez jaki nasz pojazd pozostanie tam zaparkowany.

Więcej informacji na temat samego systemu znaleźć można na stronie internetowej: www.wanttopark.com/eastriding.