Ten serial może być dla Hull i okolicy tym, czym „Doctor Who” dla Cardiff. „Humber City” może stać się wspaniałym sposobem na promocję miasta, jeśli twórcom uda się zebrać odpowiednią ilość pieniędzy.
Promocja miasta? Serial proszę
„Humber City” to historia intrygi, morderstwa, korupcji i konspiracji – a wszystko to osadzone w mrocznej przyszłości, w świecie gdzie cyber-przestępczość jest na porządku dziennym. Żeby zrealizować ten ambitny pomysł, twórcy muszą zebrać jeszcze £12.500.W tym celu rozpoczęli zbiórkę pieniędzy za pomocą crowd fundingu internetowego.

Twórcą pomysłu, reżyserem i autorem scenariusza jest 27-letni Peter Goundrill z Hull School of Arts and Design, który zrekrutował już aktorów z takich kultowych seriali jak „Star Trek” czy „Doctor Who”. Producent chciał zrealizować swój projekt już w 2012r., ale wówczas na drodze również stanął mu brak funduszy.

Nie poddał się jednak i postanowił przenieść historię wytrwałego detektywa w przyszłość – do roku 2064. Teraz niezbędne środki musi zebrać do piątku 14 listopada. „Bardzo chcę nakręcić serial właśnie w tym mieście, szczególnie teraz, gdy jesteśmy City of Culture 2017″ – mówi Goundrill. „Chcę pokazać, że to jest miasto, w którym ludzie mogą stworzyć coś, co jest wyjątkowe dla Hull i pokazać ile kreatywności i wyobraźni mają mieszkańcy. Chcę opowiedzieć wspaniałą północną historię, która rozegra się w Hull i która będzie miała dodany element sci-fi” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Wśród aktorów, którzy mają zagrać w serialu, jest Simon Fisher-Becker, który wcielał się w postać niebieskoskórego kosmity imieniem Dorium Maldovar znanego z serii „Doctor Who”. „Poznałem Simona Fishera-Beckera na konwencie Geeks Unleashed w Cleethorpes i pokazałem mu mój pomysł oraz prace przedprodukcyjne. Bardzo mu się to spodobało i zgodził się zagrać w serialu, jeżeli jego produkcja ruszy” – opowiada reżyser. „Teraz to już tylko kwestia rozgłosu i zdobycia pieniędzy. Chcemy zebrać £12.500 – to wystarczy na nakręcenie kilku pierwszych odcinków”.

Fabuła jest na razie pilnie strzeżonym sekretem, producent zdradza jedynie, że „to konspiracja i nic nie jest tym, czym się wydaje”.

Projekt można wspierać na stronie: https://www.indiegogo.com/projects/humber-city-an-original-scifi-drama.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/