Kolejna podwyżka cen przed nami. W latach 2014 – 2015 za rachunki za wodę zapłacimy 1,6% więcej. W praktyce każde gospodarstwo domowe zostanie obciążone o kolejne £6.
Yorkshire Water: podwyżka rachunków za wodę
Cena wody ustalana jest raz na pięć lat przez Ofwat. Podwyżka w wysokości 1,6% jest zależna od inflacji i była planowana już wcześniej. Dyrektor wykonawczy, Richard Flint, powiedział: „Klienci w East Yorkshire i tak płacą jedne z najniższych rachunków za wodę, ale rozumiemy, że nadal musimy dostarczać wysokiej jakości rozwiązania w możliwie najniższej cenie. Dlatego też postanowiliśmy, że do 2020 nie będziemy podwyższać cen usług, jedynie podnosić ceny tak, by nadążały za inflacją – w tej kwestii czekamy jeszcze na opinię Ofwat” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Yorkshire Water ma w najbliższych latach skupiać się na projektach, na których najbardziej zależy mieszkańcom. Należy wymienić tutaj przede wszystkim unikanie powodzi, kontrolę zanieczyszczeń i jakości wody na kąpieliskach morskich. Na lata 2014 – 2015 zaplanowana jest budowa nowych pomp na osiedlu Bransholme w Hull i w Bridlington.

Każdy, kto ma problemy w opłacaniu rachunków za wodę, pomocy może szukać na stronie dostawcy: www.yorkshirewater.com/billhelp.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/