Kamil Grosicki jest jednym z czterech piłkarzy, — oprócz Artura Boruca, Łukasza Fabiańskiego i Marcina Wasilewskiego — który gra obecnie w brytyjskiej Premier League. „Jestem dumny, że mogę reprezentować Polskę” — mówi piłkarz.

Kamil Grosicki przyznał, że uważa brytyjską Premier League za najlepszą na świecie. I właśnie dlatego cieszy się, że może w niej grać — jako członek drużyny The Tigers oraz jak0 Polak. „W historii było niewielu Polaków, którzy grali w Pierwszej Lidze” — przyznał. „Dlatego właśnie czuję wielką dumę”.

Grosicki podkreślił również, że Polaków w brytyjskiej Pierwszej Lidze jest obecnie tylko czterech. Uważa, że z tego powodu oczy jego rodaków będą zwrócone między innymi na niego i na drużynę z Hull, w której gra. Piłkarz jest przekonany, że Polacy będą trzymać kciuki za jego dokonania. I za wyniki The Tigers!

„Polacy z zainteresowaniem oglądają mecze Premier League. To chyba jedna z najchętniej oglądanych w Polsce lig piłkarskich” — powiedział Grosicki.

Polski skrzydłowy jest dobrej myśli co do przyszłości drużyny w Pierwszej Lidze. Uważa, że to bardzo dobry czas dla The Tigers. Zespół jest mocny i, zdaniem Grosickiego, ma duże szanse na pozostanie w lidze. „To duża zasługa trenera, który wzmacnia naszą w wiarę w nasze umiejętności. Dobrze nam się pracuje” — podsumował polski piłkarz.