hull.plJuż 28 lutego w Londynie, przedstawiciele władz Poznania i przedsiębiorcy będą pokazywać rodakom korzyści płynące z osiedlenia się nad Wartą. Poznań jest kolejnym po Szczecinie miastem, które będzie informować emigrantów, że w ich regionie można również znaleźć dobrą pracę.

Spotkanie z Polonią odbędzie się w ramach projektu „12 Miast – Wracać? Ale dokąd? – porozmawiajmy o konkretach” organizowanego przez Stowarzyszenie Młodej Polonii w Wielkiej Brytanii – Poland Street. Delegacji poznańskiej przewodniczyć będzie zastępca prezydenta miasta, pan Jerzy Stępień.

Wydarzenie rozpocznie się konferencją prasową o godzinie 15.00 w hotelu Novotel Hammersmith. Władze i przedsiębiorcy znad Warty przyjadą z konkretnymi ofertami pracy, którymi będą zachęcać emigrantów do powrotu. Spotkanie oficjalne rozpocznie sie o godzinie 15.45 prezentacja Poland Street oraz miasta Poanania. W kolejnym punkcie, w czasie debaty prelegentów ze zgromadzoną publicznością,  uczestnicy postarają się wspólnie odpowiedzieć na pytanie: jakie zmiany powinny zajść w Polsce, by emigranci mogli zdecydować się na powrót? Podczas wydarzenia zaplanowano również videokonferencję z udziałem ekspertów na temat rozwoju własnej kariery. Spotkanie umili koncert poznańskiego zespołu wokalnego śpiewającego a cappella „Affabre Concinui”.