Brytyjczycy coraz częściej wybierają polskie uczelnie. Powód? Jest ich wiele, wśród nich najważniejsze to niższe koszty studiowania i utrzymania.
Polskie uniwersytety atrakcyjne dla Brytyjczyków
Brytyjczycy coraz częściej obcują z polską kulturą i, biorąc pod uwagę liczbę Polaków mieszkających na Wyspach, nie ma się czemu dziwić. Wielu z nich przyjeżdża też do Polski na krótsze lub dłuższe wakacje.

Uniwersytety w największych polskich miastach są zainteresowane kształceniem zagranicznych studentów, dlatego poza akcją promocyjną, organizują także wykłady w języku angielskim, zarówno na stopniu licencjackim, jak i magisterskim. Póki co, liczby nie wyglądają dobrze i tylko 1,39% studentów w Polsce pochodzi z zagranicy. W roku akademickim 2010/2011 na polskich uczelniach studiowało tylko 164 studentów z Wielkiej Brytanii. Chociaż ta liczba nie brzmi imponująco, warto zauważyć, że cztery lata temu studentów z Wysp pobierających naukę w naszym kraju było zaledwie 72.

Studenci wybierając polskie uczelnie kierują się przede wszystkim niskimi kosztami studiowania i utrzymania. Według wyliczeń uniwersytetu w Edynburgu przebywający w Szkocji student tygodniowo na mieszkanie, żywość i podstawowe wydatki musi przeznaczyć 150 funtów, podczas gdy w Polsce ta sama suma wystarczy do opłacenia akademika o wysokim standardzie przez miesiąc.