Na zaproszenie Polskiej Parafii im. Z. Gorazdowskiego w Hull do miasta przyjadą polscy artyści wielkiego formatu. Już 8 i 9 lutego 2014 roku liturgię Mszy Świętej uświetni światowej sławy kompozytor Mariusz Matuszewski wraz z córką Martą. To nie pierwsza, i z pewnością nie ostatnia wizyta polskich artystów w Hull.
Polscy artyści w Hull
W sobotę i niedzielę 8 i 9 lutego Polska Parafia w Hull gościć będzie pana Mariusza Matuszewskiego wraz z córką Martą.

Mariusz Matuszewski to światowej sławy kompozytor, aranżer, dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu Wydziału Kompozycji, dziś wykładowca na tej uczelni. Także kierownik muzyczny Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Kompozytor muzyki poważnej, teatralnej oraz rozrywkowej (np. kilkaset piosenek pisanych z Wandą Chotomską). Autor muzyki do wielu programów TV. Jako kompozytor i aranżer współpracuje m.in. z Hanną Banaszak, Eleni, Zbigniewem Zamachowskim.
Bada historie starych, popularnych do dziś, piosenek. Ostatnio koncertuje w Polsce i poza jej granicami, jako pianista i konferansjer.

Pan Mariusz Matuszewski wraz z córką Martą uświetni liturgię Mszy Św. w sobotę 8 lutego o godzinie 18.30 (kościół pw. św. Karola Boromeusza, St Charles’, Jarrat Street) i w niedzielę 9 lutego o godzinie 17.00 w kościele św. Wilfrida (St Wilfrid’s, Boulevard). Tego dnia muzycy odwiedzą również Polaków w kościołach w Yorku i Scarborough.