hull.plOla Jordan wywalczyła zwycięstwo w brytyjskiej siódmej edycji telewizyjnego show „Strictly Come Dancing”. Polka dotarła do finału ze swym tanecznym partnerem Chrisem Hollinsem, komentatorem sportowym porannego programu BBC.

W finale Ola i Chris spotkali się z faworyzowaną parą – Ricky Wittle i Natalie Lowe. Ricky to aktor serialu Channel 4 „Hollyoaks”, w którym gra Calvina Valentine.

Ola Jordan urodziła się w 1982 roku i wychowywała się w podwarszawskim Legionowie. W roku 1999 wygrała Otwarte Taneczne Mistrzostwa Polski, a następnie zajęła z ówczesnym partnerem 12. miejsce w mistrzostwach świata.

Krótko po tym turnieju zadzwonił do niej zawodowy tancerz James Jordan proponując współpracę. W marcu 2000 r. Jordan przyjechał do Polski, a już w kwietniu tego samego roku Ola wyjechała z nim do Anglii. W październiku 2003 para się pobrała i przeniosła do Hong Kongu.

Po raz pierwszy wzięli udział w show „Strictly Come Dancing” podczas jego czwartej edycji. Ich specjalnością są tańce latynoamerykańskie.

Fot. www.humber.pl