Nie uda się otworzyć długo wyczekiwanego centrum handlowego Flemingate Centre w Beverley w zaplanowanym wcześniej terminie. Inwestor chce upewnić się, że wszystko jest w porządku i centrum można udostępnić klientom. Znamy już nową datę otwarcia Flemingate Centre. 

Flemingate Centre w Beverley zostanie otwarte we wtorek 3 listopada o godzinie 10.00. Właściciel inwestycji, lokalna spółka Wykeland Group, twierdzi, że warto będzie zaczekać tych dodatkowych kilka dni. Wśród sklepów, które znajdą się w galerii handlowej, wymienić należy z pewnością Debenhams, H&M, The Entertainer, Trespass, Wilkinson, Poundland, Card Factor oraz Bolo — sklep należący do lokalnego domu mody. Nie zabraknie również miejsc, w których klienci będą mogli odpocząć podczas zakupowego szału. W centrum znajdzie się m.in. Costa, Deli One, oraz Subway.

Dyrektor zarządzający Wykeland Group, Dominic Gibbons, powiedział, że otwarcie centrum handlowego Flemingate Centre jest bardzo dużym wydarzeniem dla Beverley, dltego inwestor chce upewnić się, że wszystko jest w porządku, by klienci nie byli rozczarowani. Gibbons wyraził nadzieję, że dzięki galerii do Beverley na zakupy przyjeżdżać będzie wielu ludzi, co wzmocni lokalną gospodarkę i dobrze wpłynie na rozwój miasteczka.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w grudniu tego roku klienci Fleimingate Centre po zakupach będą mogli udać się do kina Parkway. Wiadomo też, że już wiosną w centrum pojawi się jeszcze więcej sklepów.

W dalszej kolejności inwestor planuje wybudować parking na 500 miejsc oraz 130 mieszkań i obiekt hotelowy.

Oszacowano, że rozwój inwestycji Flemingate pozwoli stworzyć w sumie 700 nowych miejsc pracy w Beverley. Wzmocni to gospodarkę i pokaże, że Beverley jest atrakcyjnym miastem, w którym warto zamieszkać. Inwestor Wykeland Group planuje stworzyć Destination Marketing Organisation — instytucję, której zadaniem będzie przyciąganie turystów do Beverley i pokazywanie zalet tej miejscowości.