Jak podaje lokalny Mail, już wkrótce w centrum miasta stanąć może arena lodowa zdolna pomieścić 5 tys. widzów. Obiekt zostanie wybudowany przy ulicy Bond Street.

Obecnie najsłynniejszym lodowiskiem w mieście jest Hull Ice Arena przy Kingston Park. Za jakiś czas zostanie ono jednak zastąpione nowym i większym, które w opinii radnego Terry’ego Geraghty’ego stanie się olbrzymim walorem dla Hull. Radny jest zdania, że obecna arena lodowa jest już dość stara i jej dni dobiegają końca. Hull Ice Arena powstała w 1986 roku i koszty jej utrzymania są coraz wyższe. „Wciąż musimy wydawać pieniądze na utrzymanie tafli lodu w dobrym stanie. Ze względu na wiek zaczyna stawać się miękka, krucha” — mówi radny Garaghty.

Radny zwrócił także uwagę na kwestię skomunikowania obiektu z resztą miasta. Podkreślił, że do obecnego obiektu dociera niewiele autobusów miejskich. Zaletą nowej areny lodowej będzie jego zdaniem nie tylko olbrzymi rozmiar i nowoczesne technologie wykorzystane do jej wybudowania, ale także położenie. „Nowe lodowisko będzie przyciągać do centrum Hull wielu ludzi” — ekscytuje się Terry Garaghty.

Nowe lodowisko będzie oferować wiele możliwości — oprócz rozgrywek hokejowych będzie można organizować w obiekcie wiele innych imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym, także walki bokserskie. „Jestem przekonany, że bilety na wiele z tych imprez sprzedamy na pniu. Dzięki nowej arenie położonej w nowej lokalizacji, w centrum miasta, będziemy zarabiać więcej pieniędzy” — mówi radny.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile będzie kosztować wybudowanie nowej areny sportowej w mieście. Szacuje się, że koszt inwestycji nie przekroczy jednak 7 milionów funtów. Lodowisko będzie w stanie pomieścić od czterech do pięciu tysięcy widzów.

W ciągu najbliższych tygodni pomysłem wybudowania w Hull lodowiska zajmować się będzie specjalna komisja złożona z radnych miejskich. Jest wielce prawdopodobne, że plany zostaną zaakceptowane. Zdaje się także, że za pomysłem jest większość mieszkańców Hull — w ankiecie przeprowadzonej przez lokalny Mail aż 82% opowiedziało się za wybudowaniem lodowiska.