W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o planach budowy nowego basenu obok kompleksu sportowego Woodford Leisure Centre przy Holderness Road. Założeniem takiego pomysłu miałaby być walka z otyłością, która jest problemem coraz większej liczby mieszkańców Hull.
Nowy basen we wschodnim Hull
Na razie plany są na bardzo wczesnym etapie, wiadomo jednak, że basen miałby mieć 25 metrów długości i sześć torów, w obiekcie miałoby znaleźć się również centrum Spa oraz ławki dla widowni. Nie postanowiono jeszcze, czy nowa siłownia zostanie zbudowana, czy ta znajdująca się w istniejącym już centrum zostanie odnowiona.

Radny Steve Brady potwierdził plany. „To będzie naprawdę wartościowa inwestycja dla mieszkańców Hull” powiedział (cyt. za hulldailymail.co.uk). „Wiemy, że miasto ma problem z otyłością i że należy rozwiązać go jak najszybciej. Mamy nadzieję, że wokół basenu powstaną dodatkowe atrakcje, ale najważniejsza jest sama pływalnia. Ten kompleks będzie służył ludziom przez następne 60 – 70 lat. Chcemy poprawić statystyki zdrowotne w Hull i zwiększyć długość życia mieszkańców. Czasem, by tego dokonać, należy zbudować coś takiego, jak ta inwestycja”.

Jeżeli projekt zostanie zatwierdzony, budowa może ruszyć już na początku 2016 roku. Basen zostanie sfinansowany z rządowych funduszy oraz z pieniędzy, które miasto otrzyma za sprzedaż kilku swoich budynków. Możliwe, że Hull zwróci się także o pomoc w finansowaniu do Sport England i Clinical Commissioning Group.

W ciągu ostatnich trzech lat miasto wydało trzy miliony funtów na operacje osób otyłych. 424 pacjentów z Hull i East Riding przeszło operację zmniejszania żołądka, która pomogła im schudnąć. Szpitale wydały ponadto £21.000 na specjalne łóżka i materace dostosowane do potrzeb osób otyłych.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/