Więzienie w Hull poszukuje chętnych wolontariuszy do pracy w zakładzie. Ochotnicy jednak nie będą pracować z więźniami, ale z odwiedzającymi ich dziećmi.
Wolontariusze do więzienia
Prison Play Centres Project to program, który ma łagodzić doświadczenia dzieci odwiedzające swoich rodziców lub innych bliskich, w zakładzie karnym. W Hull działa od 1994 r. Gerard Rowbotham z oddziału w Humber i York mówi: „Praca jako wolontariusz dla Prison Play Centres Project to naprawdę cudowne doświadczenie, ponieważ daje pewność, że pomaga się zmieniać ludzkie życia. Sukces można zmierzyć wysokim odsetkiem wolontariuszy, którzy wracają każdego roku, by dalej z nami pracować, nagrodą, którą wolontariusze otrzymali oraz uśmiechami na twarzach dzieci” (cyt. za: thisishullandeastriding.co.uk).

Pomysł na miejsce zabaw dla dzieci pojawił się, kiedy kierowca taksówki zwrócił uwagę odpowiednim służbom, że w więzieniu brakuje miejsca, w którym dzieci mogłyby spędzić czas. Mother`s Union wraz z Prison Play Centres Project nawiązały wówczas współpracę w celu rozwiązania problemu. Niedługo później Prison Service dofinansowało projekt.
Jeden z wolontariuszy tak opisuje swoje doświadczenie: „Kiedy mówię ludziom, gdzie pomagam jako wolontariusz, odpowiadają, że to musi być ciężka praca, a dzieci bardzo wymagające. Odpowiadam, że owszem, niektóre z nich są, inne zaś są nieśmiałe, zabawne, pomocne, ciekawskie, smutne czy jakiekolwiek jeszcze bywają dzieci”.

Każdy, to chce zostać wolontariuszem, powinien skontaktować się z Kim Rheinberg telefonicznie (01482 229859) lub mailowo (kim.rheinberg@pre-school.org.uk).

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk