Przedstawiamy propozycje na spędzenie weekendu – sprawdź, co ciekawego dzieje się w Hull i w okolicy i nie siedź w domu!

W sobotę i w niedzielę możemy oczekiwać lekkiego zachmurzenia i temperatur oscylujących w okolicach 16-17 stopni Celsjusza. Opady deszczu nie są zapowiadane. To doskonała okazja do spędzenia czasu poza domem. Przedstawiamy najciekawsze imprezy, które odbędą się w najbliższy weekend.

W Leven odbędzie się Leven Real Ale Festival. To prawdziwa gratka dla miłośników złotego trunku. Podczas imprezy będzie można skosztować wyśmienitych piw i wielu rodzajów cydru, a także posłuchać muzyki granej na żywo. Swoje produkty zaprezentuje wielu producentów alkoholu, między innymi Great Newsome Brewery, Wold Top i Moorlands Cider. Organizatorzy zapraszają nie tylko miłośników piwa – każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal rozpocznie się w piątek 19 czerwca i potrwa do soboty. Wstęp kosztuje 4 funty (płatne z góry) lub 6 funtów (płatne w dniu imprezy) w piątek, zaś w sobotę – 3 funty. Więcej informacji: http://www.leven.realalefestivals.co.uk

W posiadłości Wassand Hall & Gardens w Seaton (około 18 mil od Hull) w piątek 19 czerwca rozpoczną się dni otwarte, które potrwają aż do końca sierpnia (z przerwami, więcej informacji na wskazanej stronie internetowej). Zwiedzając kompleks można podziwiać stylowe wnętrza, znajdujące się w nich antyki, w tym piękne obrazy i zabytkową porcelanę z XVIII i XIX wieku oraz urokliwe ogrody. Podczas dni otwartych kompleks można zwiedzać w godzinach 14.00 – 17.00. Więcej informacji na stronie internetowej: http://wassand.co.uk/wp/.

W najbliższą sobotę można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Oresome Gallery & Jewellery Workshop, podczas których będzie można stworzyć autorską biżuterię pod okiem fachowców. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 50 funtów (plus 20 funtów – koszt srebra wykorzystanego do tworzenia biżuterii).

W niedzielę odbędzie się kolejna impreza z cyklu Street Art Hull (Hull Marina). Podczas eventu podziwiać będzie można dzieła zarówno indywidualnych artystów, jak i całych grup artystycznych. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 16.00. Wstęp bezpłatny.

W Nafferton odbędzie się Nafferton Scarecrow Festival. Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Festiwal potrwa od soboty 20 czerwca do niedzieli 21 czerwca. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: http://nafferton.net.

W piątek i w sobotę (20 i 21 czerwca, każdego dnia o 20.00) w Beverley (The Queen’s Head) odbędą się koncerty w wykonaniu Beverley Ragamuffins i The Mike Cutitng Band. Wstęp bezpłatny.

Zachęcamy do wyjścia z domu w ten weekend i wspólnej zabawy. Do zobaczenia!