Pattie to przysmak, z którego słynie Hull. Tą prostą potrawą mieszkańcy naszego miasta potrafią się wprost zajadać. Daily Mail opublikowało niedawno listę z lokalami, w których podają najlepsze patties według mieszkańców Hull i regionu. Warto je wypróbować i zabrać do nich znajomych!

Prosta potrawa, która podbiła serca mieszkańców Hull składa się głównie z tuczonych ziemniaków połączonych z odrobiną szałwii i cebuli, z reguły smażonych na głębokim tłuszczu. Przed wrzuceniem do oleju, pattie obtaczane jest w bułce tartej. Czasami w środku znajduje się nadzienie — na przykład gotowane na twardo jajko.

Daily Mail już po raz kolejny zorganizowało plebiscyt na najlepsze patties, w którym brać udział mogły lokalne restauracje, na które głosowali czytelnicy gazety. W konkursie Hull Daily Mail Best Pattie Award 2017 uwzględniono wiele lokali, ale wśród pięciu najlepszych znalazły się:

  • Funky Fish, 806 Beverley Road, Hull.
  • East Park Chippy, 520 Holderness Road, Hull.
  • Smithy’s Chippy, 244 Beverley Road, Hull.
  • Hanson’s Fisheries, 60 New Bridge Road, Hull.
  • Challis’s, 273 Hessle Road, Hull.

Tutaj rola czytelników Daily Mail się kończy. Teraz jury złożone z ekspertów wybierze najlepsze pattie i wskaże lokal, który przygotowuje tę potrawę w sposób niemal perfekcyjny. Tak, że palce lizać!

Komentując wyniki konkursu, Kieran McCloud z Daily Mail powiedział, że pierwsza edycja konkursu cieszyła się bardzo dużą popularnością. Dlatego postanowiono zorganizować kolejną — tym razem zbiegła się ona w czasie z kampanią kulturalną Hull City of Culture 2017. McCloud zauważył, że to bardzo dobrze i dodał, że przecież kuchnia to także część kultury naszego regionu, naszego miasta.

Z niecierpliwością czekamy na zwycięzcę plebiscytu Hull Daily Mail Best Pattie Award 2017!