Firma Xtreme Bounce Revolutio poinformowała, że zamierza w Beverley otworzyć olbrzymi park trampolinowy. Miałby on znaleźć się w centrum handlowym Flemingate Centre.

Inwestycja o wartości około 1,2 mln funtów przyczynić ma się do powstania 70 nowych miejsc pracy w regionie. Park trampolinowy wzmocniłby zatem lokalną gospodarkę poprzez poprawę sytuacji na rynku pracy. Ale jest jeszcze jeden ekonomiczny aspekt, który także pozostałby nie bez znaczenia — inwestor, firma Xtreme Bounce Revolution, szacuje, że każdego tygodnia samo centrum rozrywki odwiedzałoby około 3 tys. osób.

W parku mają znaleźć się nie tylko trampoliny, ale także specjalnie wydzielone strefy zabawy, przeznaczone dla najmłodszych: Ninja Warrior, Jungle Jim i inne. Nie zabraknie także kawiarni i pomieszczeń przeznaczonych na organizację imprez.

Dyrektor operacyjny Xtreme Bounce Revolution Paul Johnson powiedział, że to, czy park powstanie w Beverley, zależy w tej chwili w zasadzie tylko od tego, czy urząd East Riding Council wyda zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Jeśli tak, nowe centrum rozrywki mogłoby zostać otwarte jeszcze w tym roku.

Dyrektor Johnson podkreślił, że jego firma jest mocno zainteresowana tą lokalizacją, ponieważ obiekt odpowiada oczekiwaniom Xtreme Bounce Revolution. „Warto pamiętać o tym, że same trampoliny, które stają się ostatnio coraz bardziej popularne, to tylko część naszego planu. Zamierzamy otworzyć w Beverley kompleksowy park rozrywki, do którego zaprosimy wszystkich — rodziny z dziećmi w każdym wieku, nastolatków oraz dorosłych bez dzieci” — zaznaczył Paul Johnson.

Chociaż głównym zadaniem Flemingate Centre jest udostępnianie powierzchni handlowej sprzedawcom, to park rozrywki nie zaburzyłby realizacji tego celu, uważa Jack Martin-King z Wykeland Group, firmy, która jest właścicielem centrum handlowego. „Poinformowaliśmy już władze, że przestrzeń, którą zamierza zagospodarować inwestor, firma Xtreme Bounce Revolution, nie wzbudzi zainteresowania żadnej sieci handlowej” — dodał. Przedstawiciel Wykeland Group potwierdził, że dokumenty z prośbą o pozwolenie na realizację inwestycji w centrum handlowym zostały już złożone.