Ponad stu młodych muzyków z Hull będzie miało okazję wystąpić w trakcie ogólnokrajowego festiwalu Music for Youth, który odbędzie się w Birmingham. Do zawodów stanęło 3 tysiące orkiestr z całej Anglii.
Młodzi muzycy z Hull na ogólnokrajowym festiwalu
Do konkursu zgłoszono trzy tysiące muzycznych grup z całego kraju, ale tylko 274 z nich przeszły do kolejnego etapu. W tym gronie znalazły się aż trzy orkiestry z Hull: formacja jazzowa, sekcja perkusji oraz Symphony Orchestra. Regionalny konkurs odbył się w Albemarle Music Centre przy ulicy Ferensway w Hull. Zespoły z całej okolicy grały przed mentorami, którzy następnie oceniali każdą formację i dyskutowali na temat tego, które z nich powinny pojechać na finał do Birmingham. Następnie wyniki zostały wysłane do Londynu, gdzie ostatecznie wybrano finałowe grupy.

Chris Maynard, dyrektor Hull Music Service, powiedział: „To jest dla nas świetna wiadomość uwzględniając fakt, iż musieliśmy konkurować z naprawdę dobrymi szkołami i grupami muzycznymi w kraju. Sam fakt, że aż trzy orkiestry z Hull zostały wybrane do grona 274 finalistów spośród 3 tysięcy uczestników, jest imponujący. To przepustka dla młodych ludzi do pokazania swojego talentu w sali Symphony Hall w Birmingham, jednej z najlepszych na świecie” (cyt. za: thisishullandeastriding.co.uk). Dyrektor podkreśla również, że konkurs da młodzieży szansę poznania innych grup muzycznych i otworzenia się na nowe gatunki muzyczne. „To także umieści Hull na mapie” – dodaje.

W tym roku w czasie ogólnokrajowego festiwalu wystąpi 22 członków City of Hull Youth Jazz Orchestra (6. lipca), 12 członków z City of Hull Youth Percussion Ensemble (4. lipca) oraz 75 muzyków z Hull Youth Symphony Orchestra (również 6 lipca).

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk