Dawna siedziba Urzędu Pracy (Jobcentre Plus) zlokalizowana przy Paragon Street w centrum miasta zostanie przekształcona na mieszkania do wynajęcia. To tylko jeden z takich projektów w Hull.

Przebudową budynku zajmie się organizacja Goodwin Development Trust w partnerstwie z lokalną firmą KWL. Prezes KWL, mówi: „To przedsięwzięcie przywróci życie ważnemu budynkowi, który leży w samym sercu Hull. Z 16 nowymi mieszkaniami chcemy pokazać, że jako UK City of Culture mamy zamiar zapewnić mieszkańcom naszego miasta jak najlepsze warunki do mieszkania” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Oferta wynajmu mieszkań ma być skierowana głównie do osób pracujących w centrum miasta.

Inicjatywa przekształcenia dawnego biurowca w budynek mieszkalny jest częścią większego, ogólnokrajowego programu – Empty Homes Programme. Jego pomysłodawcy chcą walczyć z brakiem mieszkań poprzez adaptację nieużywanych budynków. W zachodnim Hull oraz w jego centrum Goodwin Development Trust posiada 57 takich budynków. 24 nich już przekształcono na mieszkania, a w 12 prace zostały rozpoczęte. Sharon Igoe z Goodwin Development Trust podkreśla, że adaptacja Queens House to lokalna odpowiedź na lokalny problem. „Goodwin Trust działa tak już od 20 lat. Teraz, dzięki partnerstwu z KWL, nasze możliwości dla miasta są nieograniczone” – dodaje.

Prace w budynku wydzierżawionym na sto lat mają kosztować £900 tysięcy funtów. Budowa nowych ścian wewnętrznych już się rozpoczęła i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynek będzie gotowy na początku marca przyszłego roku.

Goodwin Development Trust powstało w 1994 r. – wówczas 14 mieszkańców Thornton Estate postanowiło połączyć swoje siły, by wspólnie zadbać o najbliższą okolicę. Dzisiaj na rzecz organizacji pracuje 200 osób, z czego 140 to wolontariusze.