Budynek magistratu jest jednym z najważniejszych w naszym mieście – także ze względu na jego wyjątkową historię. Polecamy przeczytać kilka informacji, a następnie odwiedzić to wyjątkowe miejsce.   
Na miejscu obecnego Guildhall znajdował się w poprzednich stuleciach inny budynek, datowany na pierwszą połowę XIV wieku. Swoją funkcję spełniał przez następne kilkaset lat, mniej więcej do początku XIX wieku. W latach 30. XVII wieku obok pierwotnego budynku wybudowano kolejny, który jednak zburzono, by stworzyć miejsce pod ulicę Queen Street.Początki historii obecnego Guildhall (według projektu Edwina Coopera) sięgają pierwszych lat ubiegłego stulecia. Jego budowa była konieczna – w 1897 roku Kingston upon Hull otrzymało status miasta – City Status. Trzeba było zatem zbudować duży budynek, który pomieściłby magistrat.

Podczas wojny Guildhall uległ zniszczeniu z powodu wybuchu bomby, dlatego w 1948 roku wyremontowano go i doprowadzono do poprzedniej, wspaniałej formy.

Po wejściu do budynku głównymi drzwiami trafiamy do klatki schodowej Grand Staircase, która prowadzi między innymi do sali bankietowej i do Reception Room, pomieszczenia, w którym odbywają się śluby. Znajduje się tam także pomnik króla Edwarda I.Wnętrze budynku Guildhall robi na odwiedzających niesamowite wrażenie także dlatego, że jest w nim mnóstwo paneli z drewna dębowego i orzechowego, a podłogi wykonane są z pięknego marmuru.

W budynku znajduje się kolekcja dzieł sztuki, w tym obrazów i rzeźb.

W Guildhall można także obejrzeć kolekcję arrasów, które przedstawiają bogatą historię naszego miasta na przestrzeni ostatnich siedmiuset lat. Wystawa Hull Tapestry znajduje się tuż obok recepcji budynku.

Wizytę w budynku magistratu połączyć można ze spotkaniem towarzyskim – kilka chwil spędzonych przy aromatycznej herbacie podanej w kawiarni Venue Hull to doskonały pomysł na spędzenie pochmurnego popołudnia.

Zachęcamy do zwiedzenia budynku Guildhall. Przypominamy jednak, że nie jest on obiektem tylko muzealnym, dlatego dostęp do części pomieszczeń może być ograniczony.