Open Exhibition to szansa dla lokalnych artystów na pokazanie swoich prac dużej grupie odbiorców. W tym roku prace od soboty można oglądać w Ferens Art Gallery.
Lokalne dzieła sztuki w Ferens Art Gallery
Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się 700 artystów z regionu, którzy łącznie chcieli zaprezentować ponad 1700 prac, wykonanych przy użyciu najróżniejszych materiałów. Wśród nich pojawiały się obrazy, pastele, fotografie, rzeźby, ale również druki, tkaniny oraz wyroby ceramiczne. Większość z nich można kupić, a ceny wahają się od 20 do 10.000 funtów.

Ideą Open Exhibition jest zapewnienie lokalnym artystom możliwości wystawienia swoich prac. Terry Geraghty, kurator Leisure and Culture, powiedział: „Coroczna wystawa w Hull pokazuje wyjątkowość lokalnych i regionalnych talentów. Wystawa zawsze odnosi ogromny sukces i co roku zwiększa się ilość jej uczestników. Mamy nadzieję, że mieszkańcom i zwiedzającym spodobają się prace lokalnych artystów, a ci, których prace pokazujemy w galerii będą czuli się dumni z tego osiągnięcia oraz że pomoże im to w przyszłej karierze” (cyt. za www.hullcc.gov.uk).

Ze zgłoszonych prac wybrano ponad pięćset, które będą pokazywane w Ferens Art Gallery. Wśród nich zostaną przyznane nagrody pieniężne ufundowane przez Friends of the Ferens Art Gallery oraz BSB Architecture.

Wystawa potrwa do 28 maja, a prace można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 17:00 oraz w niedziele 13:00 – 16:30. Wstęp wolny.

Źródło: www.hullcc.gov.uk