Diamentowy jubileusz Królowej w Hull.Rozpoczął się własnie jeden z najdłuższych weekendów w Wielkiej Brytanii. Przed nami 4 dni wolnego a to za sprawą diamentowego jubileuszu Królowej Elżbiety II. Z tej okazji w Hull organizowane są dziesiątki atrakcji. Standardowo Bank Holidays przypadają w poniedziałki natomiast jubileusz Królowej jest na tyle ważnym wydarzeniem dla Brytyjczyków, że dodatkowym dniem wolnym będzie również wtorek 5 czerwca.

Organizatorzy obchodów królewskiego jubileuszu w Hull zapewniają, że poniedziałek 4 czerwca będzie dniem pełnym zabaw i koncertów. Imprezy będą trwały w godzinach od 13:00 do 22.30. Już tradycyjnie miejscem wydarzenia będą miejskie ogrody Queens Gardens ale atrakcje nie ominą innych części miasta. Wstęp na imprezę będzie darmowy.
W centrum miasta będzie zorganizowany ogromy piknik i każdy chętny do zabawy będzie mile widziany. Organizatorzy zapewnią stoły, krzesła, obrusy tematycznych i maty piknikowe, więc wszystko co należy zrobić, to spakować się na piknik! Jeśli ktokolwiek wolałby spokojniej spędzić czas, jest możliwość piknikowania w cichszej okolicy Guildhall Road, gdzie przygotowane będą stoły i krzesła.

Oto wykaz atrakcji dnia: (4 czerwca – poniedziałek)

  • 13:00 – 19:00 – Dance – muzyka i zabawy dla dzieci w Queens Gardens / obszar Rosebowl. Na tymczasowej scenie w Queens Gardens będą występowały zespoły muzyczne i taneczne. Natomiast na obszarze Rosebowl, organizatorzy zapraszają dzieci na gry i zabawy. Niewątpliwie będzie się dużo działo, znajdziecie tam ściankę wspinaczkową, szalony golf, nadmuchiwaną zjeżdżalnię, piłkarzyki, tradycyjne gry ogrodowe, warsztaty umiejętności cyrkowych i przejażdżki na osiołku.
  • 13:00 – 17:00 – Tradycyjne rodzinne gry sportowe, Queen Victoria Square. Udaj się do Queen Victoria Square w celu wypróbowania swoich sił w wielu tradycyjnych rodzinnych grach sportowych, w tym w wyścigach jaj i łyżeczek, skakaniu w workach i bieganiu na trzech nogach!
  • 12:00 – 16:00 – jubileuszowe warsztaty rzemiosła w Ferens Art Gallery.
  • 13:30 – 14:30 – Lord Mayors Parade czyli parada burmistrza. Tegoroczna parada rozpocznie się koło Hull College, a następnie  trzeba będzie pokonać krótką milową trasę wokół miasta przez Wilberforce Drive, Lowgate, Silver Street, Whitefriargate Carr Lane, Paragon Street, South Street, Carr Lane, Guildhall Road, Wilberforce Drive. W paradzie wezmą udział kolorowe chodziki Stilt i zespoły taneczne.
  • 14:30 – 17:00 – COOLture 2012 w Hull City Hall. Udaj się do Hull City Hall na COOLture, gdzie zostaną zorganizowane przeróżne występy muzyczne i taneczne, nie zabraknie także warsztatów i kramów.
  • 19:00 – 22:15 – Diamentowy Koncert Jubileuszowy w Queens Gardens. Diamentowy Koncert Jubileuszowy z gwiazdorską obstawą będzie można oglądnąć na dużym ekranie w Queens Gardens. Koncert, wyprodukowany przez BBC, będzie jednym z najbardziej spektakularnych pokazów, jakie kiedykolwiek wystawiono w Wielkiej Brytanii. Wezmą w nim udział największe sławy ze świata muzyki, tańca i teatru muzycznego – w tym Shirley Bassey, Alfie Boe i Jools Holland, Jessie J, JLS, Elton John, Tom Jones, Lang Lang, Annie Lennox, Madness, Paul McCartney, Kylie Minogue, Cliff Richard, Ed Sheeran i Stevie Wonder.
  • 22:15 – Beacon Lighting czyli Oświetlenie w Queens Gardens. Hull zaświeci jedną z 2,012 latarni w całym Zjednoczonym Królestwie, Wyspach Normandzkich, Wyspie Man, Commonwealth i innych krajach w ramach obchodów Diamentowego Jubileuszu królowej. Latarnia będzie położona na rzece Hull, a oświetlenie to będzie transmitowane na żywo na dużym ekranie w Queens Gardens.
  • Na zakończenie odbędzie się imponujący pokaz laserowy, który będzie oznaczał finał dnia jubileuszowego.