21 kwietnia królowa Elżbieta II skończyła 90 lat. Z tej okazji opublikowano zdjęcia przedstawiające cztery pokolenia brytyjskiej rodziny królewskiej oraz wydano kolekcję znaczków pocztowych. Panowanie Elżbiety II jest najdłuższe w historii brytyjskiej monarchii. Mimo to królowa nie zamierza abdykować.

Co więcej, monarchini poszukuje obecnie specjalisty ds. mediów społecznościowych. Monarchia brytyjska chce być jak najbliżej najmłodszych poddanych. A najłatwiej dotrzeć do nich właśnie za pośrednictwem portali społecznościowych. Pojawiła się zatem konieczność zatrudnienia osoby, która pomoże Elżbiecie II poprawić swój wizerunek w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem Facebooka, Twittera oraz YouTube.

Co ciekawe, Elżbieta II, pomimo swojego wieku, znana jest z dość sprawnego poruszania się w Internecie. Osobiście dogląda swojej strony internetowej. To ona zresztą, jako pierwszy monarcha na całym świecie, wysłała maila w 1976 roku.

Specjalista, który zadba o wizerunek brytyjskiej królowej w mediach społecznościowych, będzie zarabiać około 50 tys. funtów rocznie.

Czy — kiedy Elżbieta II zacznie intensywniej dbać o nowe kanały medialne —  fani rodu królewskiego i Elżbiety II będą mogli liczyć na więcej niespodzianek podobnych do tych, które z okazji 90. urodzin pałac Buckingham zrobił poddanym? Nie można tego wykluczyć. Na razie pozostaje nam cieszyć się z fotografii, jakie opublikowano z okazji 90. urodzin monarchini.

królowa 1

Jedna z nich przedstawia wszystkich jej następców w linii prostej. Pierwszeństwo w kolejce do brytyjskiego tronu posiada książę Karol, syn Elżbiety II, który na fotografii zasiada po jej prawej stronie. Najmłodszym kandydatem do angielskiej korony jest natomiast książę George, który ma niespełna trzy lata. Na fotografii widać również ojca George’a, księcia Williama.

Oficjalne obchody urodzin Elżbiety II odbędą się 11 czerwca bieżącego roku. Królowa Elżbieta II urodziła się w Londynie przy Bruton Street 17 w 1926 r.

Brytyjskiej monarchini życzymy jeszcze wielu kolejnych lat sprawowania władzy.