The Humber Bridge Soapbox Derby odbędzie się już 6 lipca. Amatorskie zawody polegać będą na zbudowaniu pojazdów „zasilanych grawitacją” i skoczeniu w nich z mostu Humber Bridge.
Konkurs dziwnych pojazdów
Krótka historia zawodów Derby sięga zeszłego roku, kiedy Hessle Town Council i South Ferriby Parish Council zorganizowały je dla uczczenia jubileuszu królowej. Teraz obie miejscowości mają nadzieję, że wydarzenie będzie miało charakter corocznych obchodów. Dwadzieścia amatorskich drużyn ma się zmierzyć w swoich ręcznie robionych pojazdach, dobrze się przy tym bawiąc, zdobywając nagrody oraz zbierając pieniądze na cele dobroczynne. W zeszłym roku udało się zebrać £4.000 na organizację Help and Heroes.

Pojazdy soapbox są zasilane tylko grawitacją i spadają z tarasu widokowego mostu Humber Bridge, jednego z najlepiej rozpoznawalnych miejsc z okolicy. Lądowanie odbędzie się w strefie widocznej dla kibiców. Pojazdy mogą być wykonane z dowolnego materiału, a zespoły składać się z dowolnie wybranych członków: w zeszłym roku widzieliśmy reprezentacje szkół, firm i indywidualne zgłoszenia. Kreatywne i szalone modele są mile widziane, podobnie jak loga firm i produktów. Do zgarnięcia jest kilka nagród, w tym nagroda główna: rejs z Humber do Bruges lub Amsterdamu, sponsorowany przez P&O Ferries.

Widzowie są zachęcani, by zabrać ze sobą dzwoneczki, którymi przywitają drużyny na mecie. W tym czasie będzie też otwarty park SK8, można więc zabrać swoje deskorolki i kaski. Na miejscu będzie można też posilić się pysznymi lodami, rybą z frytkami i innymi przekąskami.

Wyścig zacznie się o godzinie 10:00, o 12:00 nastąpi godzinna przerwa, a od 13:00 zawody będą kontynuowane do czasu wyłonienia zwycięzców wszystkich kategorii.