Centrum dla bezdomnych Dock House w Hull działa od lat 80 – tych ubiegłego wieku. Jednak, jeżeli szybko nie znajdą się fundusze, centrum zostanie zamknięte z końcem maja.
Koniec noclegowni dla bezdomnych Dock House
Prowadzony przez Hull Harp Dock House zapewnia awaryjną opiekę i 18 łóżek dla bezdomnych. Pracują tutaj także wolontariusze z organizacji Homeless Outreach, która powstała po świętach. To właśnie oni przynieśli bezdomnym kuchenkę gazową i gotują dla nich, zapewniają im ubrania oraz wsparcie psychiczne.

Sarah Hemingway, jedna z założycielek organizacji, mówi „To szok, że Dock House się zamyka. Z 18 łóżkami dla bezdomnych to było bardzo ważne miejsce dla tego miasta. Bez miejsc takich jak to, ludzie – wśród których wielu nie ma żadnej rodziny lub przyjaciół – wycierpią jeszcze więcej niż dotychczas. Zanim się zorientujemy, znowu przyjdzie zima. Dopiero kiedy temperatury spadną, okaże się, jak wielkim problemem jest zamknięcie Dock House” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Sandy Smith, przewodnicząca Hull Harp, potwierdza, że finansowanie Dock House kończy się 31 maja. „Obecnie jesteśmy finansowani przez Urząd Miasta, który ma pieniądze na usługi w okresie zimowym. Teraz, kiedy pogoda jest dobra, fundusze kończą się, a my technicznie rzecz biorąc będziemy musieli się zamknąć”. Smith dodaje też, że starają się znaleźć inne źródła pieniędzy, by nadal świadczyć pomoc bezdomnym.

Również Sarah Hemingway zapowiada, że ona i jej wolontariusze nadal będą pracować z bezdomnymi. „Staramy się teraz zebrać fundusze, by móc zarejestrować się jako organizacja charytatywna. Coraz więcej ludzi dowiaduje się o tym, co tutaj robimy i przychodzi po pomoc” – dodaje. „Teraz rozważamy stworzenie petycji i protesty, które pomogłyby w utrzymaniu schroniska”.

Każdy, kto chciałby pomóc, może wesprzeć akcję za pośrednictwem strony internetowej Hull Harp: http://www.hullharp.org.uk.Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/