Coraz częściej młodzi ludzie z Hull niesłusznie stają się ofiarami niesprawiedliwych sankcji nakadanych na ich benefity – bije na alarm organizacja The Warren. Według nich takie niesprawiedliwe traktowanie doprowadza wiele osób do bezdomności i ubóstwa.

JJ Tatten, dyrektor The Warren, mówi, że niektóre młode osoby straciły prawa do zasiłku, ponieważ były chore, odwiedzały kogoś w szpitalu, były na pogrzebie, na spotkaniu w sprawie pracy lub pracowały w ramach wolontariatu. „Aby odwrócić krzywdząca politykę – najpierw sankcje, potem pytania – młodzi ludzie z The Warren zdecydowali się rozpocząć kampanię, w której będą prosić ludzi u władzy, by natychmiast zaprzestali nakładania niesprawiedliwych sankcji” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Tatten dodaje, że minimalny okres trwania sankcji na zasiłki takie jak chociażby Jobseekers Allowance to 4 tygodnie – wystarczająco dużo, by widmo bezdomności i braku funduszy na jedzenie stało się całkiem realne. W efekcie młodzi ludzie muszą coraz częściej korzystać z pożyczek konsumenckich, czyli do ich problemów dochodzi także zadłużenie. „Z powodu sankcji nałożonych na moje zasiłki stałem się bezdomny i wszystko zamieniło się w chaos” – mówi jeden z 20-latków zainteresowanych akcją i dodaje, że miało to wpływ również na jego zdrowie psychiczne.

Organizatorzy kampanii zapraszają wszystkich dotkniętych niesprawiedliwymi ograniczeniami zasiłków na spotkanie w środę w siedzibie The Warren przy Queens Dock Avenue na 15.30.