Według Sunday Times nasze miasto jest jednym z najlepszych miejsc do życia w całej Wielkiej Brytanii! Dlaczego?

Po raz pierwszy Hull znalazło się na przygotowywanej przez dziennikarzy Sunday Times liście miast, w których warto zamieszkać. Jej autorzy zdają sobie sprawę, że niewielu czytelników Sunday Times spodziewało się Hull w tym miejscu. W artykule (o dość wymownym tytule: „Hull? Na pewno?”), w którym uzasadniają swój wybór, przyznają: „Hull niejednokrotnie znajdowało się na listach z najgorszymi do zamieszkania miejscami w Wielkiej Brytanii. Ale w 2017 roku musimy zapomnieć o wysokiej skali przestępczości w mieście, o niskich płacach czy problemach mieszkaniowych — w mieście trwa jedna wielka impreza artystyczna!” Podkreślają, że nie można przeoczyć radości i mnóstwa wspaniałych emocji, jakie towarzyszą i będą towarzyszyć w ciągu nadchodzących miesięcy mieszkańcom i gościom miasta. Tego, że Hull zostało w tym roku Brytyjską Stolicą Kultury 2017, po prostu nie da się zignorować. „I nie chodzi tylko o imprezy rozrywkowe, koncerty czy liczne pokazy fajerwerków, ale przede wszystkim o entuzjazm, dzięki któremu miastu udało się przekuć swoje wady na zalety. W Hull całe dzielnice stają się na chwilę dziełami sztuki. A wszystko dzięki zaangażowaniu wielu osób” — podkreślają autorzy artykułu.

Sunday Times pisze, że Hull nie zasługuje na złą reputację, jaką niestety cieszy się w Wielkiej Brytanii. Zwracają uwagę na to, że oprócz imprez i wielu atrakcji w bieżącym roku, Hull ma do zaoferowania o wiele więcej. Miasto może pochwalić się na przykład doskonałym uniwersytetem czy Avenues, uroczą dzielnicą z wiktoriańskimi willami. Oprócz tego w mieście wciąż powstają kolejne inwestycje, które zmieniają jego oblicze. Już wkrótce przestrzeń miejska będzie wręcz nie do poznania w niektórych rejonach Hull!

Szansa na to, że Hull w najbliższym czasie ponownie pojawi się na liście najlepszych miejsc do zamieszkania w Wielkiej Brytanii, jest nikła. Ale fakt, że Sunday Times zdecydował się wpisać na nią nasze miasto w tym roku, to bardzo duży sukces, który pokazuje, że w Hull naprawdę dzieje się wiele dobrego.