Minął zaledwie tydzień od Freedom Festival, a miłośnicy muzyki mogą znowu cieszyć się kolejną muzyczną imprezą. 12 – 14 września należeć będzie do muzyki Folk. Hull Marina, Victoria Pier, Humber Street i Stare Miasto zamienią się w wielką scenę muzyczną.
Hull Folk Festival
Festiwal to przegląd najlepszych i najciekawszych muzyków Folk: połączenie tradycyjności z nowoczesnością, występy artystów znanych od lat oraz tych, którzy swoją karierę rozpoczęli niedawno.

W sobotę warto pojawić się między 12.00 w południe a północą przy Minervie w Green Bricks, gdzie odbędą się liczne koncerty oraz warsztaty prowadzone przez muzyków. A wszystko to za darmo. To będzie też dobra okazja, żeby obejrzeć wystawę Folk Heritage. Na podobne atrakcje można liczyć w niedzielę. I chociaż główna scena zostanie zamknięta o 19.00, to nie oznacza to końca festiwalu. Po prostu przeniesie się on do Jubilee Church na płatny koncert The New Rope String Band – połączenia muzyki folk, komedii i występu teatralnego.

Wszyscy, którzy uwielbiają grać i śpiewać, niezależnie od tego jak im to wychodzi, powinni też wziąć udział w Singaround. Pojedyncze osoby lub niewielkie grupy osób śpiewają lub grają na instrumentach w ustalonej kolejności. Takie sesje odbędą się w sobotę między 13.00 a 16.00 w najstarszym pubie Hull: Old Black Boy. Imprezę poprowadzi Derek Waudby.

Więcej informacji na temat wydarzeń oraz bilety dostępne są na stronie organizatora: www.hull-folk.co.uk.