Jakiś czas temu Rough Guides uznało Hull za jedno z 10 miast na całym świecie, które warto odwiedzić w 2016 roku. Tłumaczono wówczas, że miasto dynamicznie się rozwija, ale nie ma w nim jeszcze tłumów, które nadciągną w 2017 roku w związku z mnóstwem planowanych na ten czas imprez kulturalnych.

Teraz jednak Rough Guides idzie o krok dalej i przedstawia listę siedmiu powodów, dla których zakochać się można w Hull. A wśród nich urokliwa atmosfera, historia czająca się na każdym kroku, mnóstwo przytulnych pubów i darmowe muzea. Autorka listy, Lottie Gross, mówi, że wielu Brytyjczyków nie ma zbyt dobrego zdania na temat naszego miasta. Jej zdaniem nie jest to jednak właściwe podejście, gdyż Hull zmieniło się bardo mocno w ciągu minionych kilku lat. Gross ma nadzieję, że dzięki bogatemu programowi imprez kulturalno-rozrywkowych na 2017 rok miasto pokaże swój prawdziwy urok i zachwyci wszystkich gości, którzy przyjadą do Hull w przyszłym roku.

A oto siedem powodów, dla których — zdaniem Rough Guides — można się zakochać w naszym mieście:

  1. historyczna atmosfera, która zaskoczy każdego
  2. miasto pełne jest przytulnych knajpek
  3. w Hull znaleźć można kilka naprawdę ciekawych muzeów — i wszystkie zwiedzić za darmo
  4. z miasta pochodzi kilka osób, które rozsławiły Wielką Brytanię także poza granicami kraju
  5. władze miasta potrafią organizować imprezy
  6. w 2017 roku Hull zostanie oficjalnie Brytyjską Stolicą Kultury
  7. tutaj wcale nie jest tak mało romantycznie, jak się mówi!

A jeśli ta lista kogoś nie przekonuje, Rough Guides proponuje, by stanął przy The Deep podczas zachodu słońca, spojrzał w stronę rzeki, przyjrzał się pomarańczowemu niebu… Wtedy na pewno ogarnie go zachwyt nad pięknem Hull!

Mieszkańcy Hull, a także goście, powinni właśnie teraz spróbować dostrzec piękno miasta. Nie ma sensu czekać do przyszłego roku — wówczas będzie tu gwarno, głośno… Ale już w 2018 roku wszystko wróci do normy. I znowu będzie można spokojnie sączyć chłodne piwo w jednym z lokalnych pubów, jakich nie brakuje w Hull.