ESOL nauka języka angielskiegoKurs języka angielskiego ESOL to najczęściej wybierany kurs przez Polaków przyjeżdżających na Wyspy. Często jednak uczestnicy takiego kursu nie znają  znaczenia nazwy ESOL nawet po jego ukończeniu. Okazuje się, że ukończenie English for Speakers of Other Languages (Angielski dla Mówiących Innymi Językami) nie jest gwarancją świetnej znajomości języka. Dla kogo więc jest ten kurs?

Dla osób pragnących poprawić znajomość języka angielskiego odpowiedni będzie kurs ESOL Skills for Life, który jest dostępny na terenie całego kraju. Dzięki temu kursowi jesteśmy w stanie porozumieć się w codziennych sytuacjach takich jak zakupy, wizyta u lekarza, odbycie prostej rozmowy telefonicznej czy też znalezienie pracy. Niektóre szkoły wymieniają ten kurs w wymaganiach do zapisania się na elementarny kurs zawodowy.

Osoby, które nie mają większych problemów z językiem angielskim mogą być zainteresowane zdobyciem certyfikatu, który potwierdzi ich umiejętności. Do tego nadaje się idealnie ESOL Cambridge. Potwierdza on znajomość języka na różnych poziomach zaawansowania oraz w różnych sytuacjach. Egzaminy Cambridge są ściśle związane z Europejskim Systemem Kształcenienia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages – CEFR)

Poprzez przygotowywanie się do egzaminu rozwijamy zdolności językowe niezbędne do życia, studiowania oraz pracowania w anglojęzycznym środowisku. Bardzo często uniwersytety wymagają zdania tych egzaminów przed przyjęciem na studia.

W zależności od indywidualnej sytuacji kursy ESOL mogą pomóc w znalezieniu lepszego zatrudnienia, dostania się na studia czy też po prostu poprawienia swoich zdolności komunikacyjnych w codziennych sytuacjach.

Po więcej informacji zadzwoń na bezpłatną polską infolinie Next Step pod numerem 0800 093 1114. Jesteśmy czynni w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku. Mówimy w języku polskim.