Spółka RB, powstała w 1840 roku w Hull i znana do niedawna pod nazwą Reckitt Benckiser, dzięki inwestycji o wartości 105 milionów funtów, stworzy w naszym mieście centrum naukowe, oferując tym samym przynajmniej 100 nowych miejsc pracy.

Spółka przedstawiła już władzom miasta szczegółowe plany dotyczące inwestycji. Zajmująca się w koncernie rozwojem i badaniami Sharon James powiedziała, że złożenie planów w urzędzie miasta Hull to kamień milowy na drodze do sfinalizowania całego projektu, polegającego na stworzeniu globalnego centrum badań nad produktami leczniczymi. James jest przekonana o tym, że projekt zyska aprobatę lokalnych władz.

Sharon James twierdzi, że projekt stworzenia centrum Centre for Scientific Excellence jest bardzo ekscytujący, a sam fakt jego istnienia podkreśla znaczenie Hull dla spółki RB i prowadzonych przez nią badań naukowych. Te z kolei stanowią jeden z najważniejszych obszarów działania koncernu stawiającego na poszukiwanie innowacyjnych środków leczniczych, które pozwolą pacjentom na skuteczniejsze leczenie ich dolegliwości.

Koncern chce, by nowe centrum było innowacyjne nie tylko pod względem stosowanych w nim metod badawczych, lecz także pod względem samego projektu i konstrukcji, dlatego wszystkie zastosowane technologie będą przyjazne dla środowiska.

W ośrodku znajdą się wysokiej klasy specjalistyczne laboratoria, które pozwolą specjalistom zatrudnianym przez koncern RB na pracę w komfortowych warunkach.

Obecnie spółka zatrudnia w ośrodkach położonych w okolicy Hull 800 osób. Wiadomo już, że ta liczba wzrośnie – zarząd koncernu chce zachęcić naukowców z całej Wielkiej Brytanii do pracy w nowo powstającym centrum.

Oprócz miejsc pracy przeznaczonych dla wysokiej klasy specjalistów, w Centre for Scientific Excellence powstaną również stanowiska odpowiednie dla osób z nieco niższymi kwalifikacjami. Już sama budowa ośrodka zaangażuje zresztą wielu pracowników firm budowlanych i wesprze lokalną gospodarkę.

Planowane Centre for Scientific Excellence będzie jednym z największych ośrodków badawczych znajdujących się w posiadaniu koncernu RB – obok placówek w Niemczech, Włoszech, Indiach, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, centrum zostanie otwarte w 2018 roku.