Koncern Siemens rozpoczął niedawno rekrutację na około 60 stanowisk pracy w Hull. Zespół tworzony przez firmę powoli się rozrasta. W sumie w fabryce turbin wiatrowych zlokalizowanej na terenie Alexandra Dock pracować ma około tysiąca osób.

Rekrutacja, która właśnie się rozpoczęła, jest pierwszym etapem poszukiwania pracowników przez niemiecki koncern energetyczny, choć firma zatrudniła już kilku pracowników na najwyższych stanowiskach.

Odpowiedzialny za powstającą fabrykę Siemensa Finbarr Dowling powiedział, że firma ma bardzo jasną wizję dotyczącą inwestycji w Hull. Siemens chce postawić na pracowników pochodzących z okolicy wierząc w ich kwalifikacje i talenty.

Dowling podkreślił, że produkcja ruszy już za rok, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. To najwyższy czas, by zacząć poszukiwać pracowników. W tej chwili koncern zatrudnił już część kadry menadżerskiej oraz kilku inżynierów. Teraz poszukiwane są między innymi osoby, które będą kierować poszczególnymi zespołami pracowniczymi. Finbarr Dowling powiedział, że obietnice składane przez Siemensa jeszcze jakiś czas temu powoli stają się rzeczywistością.

Koncern zamierza zorganizować w ciągu najbliższych tygodni trzy spotkania informacyjne, podczas których przedstawi możliwości rozwoju kariery w powstającej fabryce.

Szefowa działu HR koncernu Siemens, Carolyn Woolway, powiedziała, że nowe stanowiska oferowane przez największą w europie firmę energetyczną idealnie nadawać się będą dla osób posiadających kwalifikacje i umiejętności związane z handlem oraz produkcją.

Wiadomo już, że osoby, które otrzymają pracę w fabryce, będą musiały ukończyć szkolenie, które we współpracy z koncernem Siemens poprowadzi spółka Hull College Group. Część nowej kadry będzie także odbywać szkolenie zagraniczne – w fabryce Siemensa w Danii, by w pełni przygotować się do nowej roli i zdobyć dodatkowe kwalifikacje.

Spotkania informacyjne dotyczące możliwości rozwoju kariery w powstającej fabryce odbędą się w następujących dniach:

29 września – Freedom Centre (Preston Road) – 13.00 – 19.00

30 września – Mercure Grange Park Hotel  (Willerby) – 13.00 – 19.00

3 października – Guildhall (centrum Hull) – 10.00 – 16.00

Więcej informacji na stronie internetowej http://greenporthull.co.uk/jobs-training/siemens-careers.