Od przyszłego września w ramach zajęć z wiedzy na temat małej ojczyzny, jej historii i tradycji, dzieci będą uczyć się o Hull. W programie nauczania znalazło się miejsce m.in. dla Hull Fair czy informacji o początkach istnienia miasta.
Projekt edukacyjny polegający na wprowadzaniu w szkołach informacji dotyczących historii, kultury i tradycji Hull i okolic wiąże się z otrzymaniem przez miasto tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. W programie weźmie udział w sumie 40 placówek edukacyjnych. Zespół ekspertów opracował spis 20 zagadnień, które poznają uczniowie miejscowych podstawówek.
Inicjatorzy pomysłu podkreślają, że wszystkie dzieci uczą się o Tudorach czy o angielskiej wojnie domowej. Na lekcjach nie mogły jednak zdobyć do tej pory wiedzy związanej z regionem, w którym się wychowują i z którego pochodzą. Pomysłodawcy projektu twierdzą, że absolutnie konieczne jest, by dzieci zrozumiały, jak bogatą tradycję i historię ma Hull.
Radna Rosie Nicola, która odpowiada za edukację w mieście, powiedziała, że władze miasta zrobią wszystko, co w ich mocy, by ułatwić nauczycielom przekazywanie wiedzy o regionie na lekcjach — i to w taki sposób, by proces ten był atrakcyjny dla dzieci.
Zanim ekspertom udało się wybrać 20 zagadnień, które znajdą się w programie nauczania od września, powstała znacznie obszerniejsza lista, składająca się aż z 132 tematów zaproponowanych przez historyków, realioznawców i nauczycieli.
Wśród zagadnień dotyczących historii i kultury miasta, które będą nauczane w szkołach podstawowych w Hull już od przyszłego września, znalazły się ostatecznie następujące tematy:
- Hull Fair.
- Sportowa przeszłość miasta i wiadomości na temat drużyn sportowych: Hull FC, Hull KR, Hull City.
- Początki miasta.
- Utonięcie trzech statków rybackich z 1968 roku, znane jako Triple Trawler Disaster, i akcja Headscarf Campaign, mająca na celu polepszenie warunków pracy rybaków.
- II wojna światowa w Hull.
- Historia portu w Hull.
- Ciekawostki na temat porywania chłopców i zmuszanie ich do służenia w Royal Navy.
- Postać żeglarza Michaela 'Kicka’ Murphy’ego.
- Powiązania Hull z Titanikiem (przed wyruszeniem w ostatni rejs pasażerowie płynący w najniższej klasie spędzili kilka dni w Hull, zanim dostali się na pokład i wypłynęli).
- Kryzys migracyjny w mieście pod koniec XIX wieku.
- Postać Williama Wilberforce’a MP.
- Postać Thomasa Ferensa.
- Postać sufrażystki Mary Murdoch.
- Historia związana z Beverley Gate.
a także kilka zagadnień poświęconych znanym mieszkańcom naszego miasta, którzy przyczynili się do rozwoju Hull.