W sobotnich rozgrywkach drużyna Hull City pokonała Sheffield 1 — 0 i wywalczyła sobie tym samym awans do brytyjskiej pierwszej ligi. Fani Tygrysów z Hull oszaleli z zachwytu!

Emocji, które towarzyszyły fanom Hull City podczas sobotniego meczu, nie sposób opisać. 26 tys. ludzi szalało z radości, kiedy w 72 minucie meczu Mohamed Diame zdobył zwycięską bramkę.

Fanka Tygrysów Cathy Ledingham powiedziała: „Nie mogę w to uwierzyć, jestem taka dumna, że pochodzę z Hull! Nasze miasto jest najcudowniejsze w całej Anglii! To wspaniały dzień”.

Fani opowiadali po spotkaniu, że emocje sięgały zenitu. Wielu z nich nie kryło łez i wzruszenia. „To nieprawdopodobne! Jestem bardzo dumny. Graliśmy dobrze przez cały mecz i byłem przekonany o tym, że jesteśmy najlepszą drużyną. Ale ten gol to było mistrzostwo świata. Brak mi słów!” — emocjonował się Andrew Ledingham, który przyszedł na mecz z Cathy.

Do najwyższej klasy Tygrysy z Hull wracają po rocznym pobycie w Championship. Zwycięstwo oznacza jednak nie tylko radość. Wiąże się z konkretnymi korzyściami finansowymi. Za wejście do pierwszej ligi drużyna Hull City otrzyma blisko 250 mln dolarów. Pieniądze te pochodzić będą z premii, dochodów ze sprzedaży praw do emisji rozgrywek oraz z kontraktów ze sponsorami.

Fani Tygrysów spisali się fantastycznie. Niektórzy z nich przyjechali wiele tysięcy kilometrów tylko po to, by na własne oczy obejrzeć mecz. Zrobił tak na przykład Steve Harrison, który na codzień pracuje na jednym z największych lotnisk świata, w stolicy Kataru, Dosze.

Zwycięstwo Hull City i awans do pierwszej ligi brytyjskiej oznacza zmiany w klasyfikacji. Z ekstraklasy wypadły następujące drużyny: Aston Villa, Norwich City oraz Newcastle United. Zanim Tygrysy z Hull wywalczyły awans, do Premier League weszły Burnley i Middlesbrough.

Serdecznie gratulujemy Hull City zwycięstwa meczu i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki! The Tigers — do przodu!