Chociaż jeszcze ani razu nie pojawił się w szkole, nowy dyrektor Boulevard Academy już ogłasza swój ambitny plan. Andy Grace zamierza stanąć na wysokości zadania i dzielnie prowadzić pierwszą wolną od kontroli lokalnego samorządu szkołę w mieście! Prace zaczęły się w poprzednim miesiącu, a placówka ma zostać otwarta zgodnie z tym, co planowano, we wrześniu 2013 roku.
Nowy dyrektor i jego plany dla "wolnej szkoły"
Nowy dyrektor podkreśla, że nieważne, czy powstał już budynek szkoły, czy jeszcze nie. Najistotniejsze są relacje władz placówki ze szkolną społecznością. Wyraził także nadzieję, że placówka w dużej mierze przyczyni się do rozwoju szkolnictwa w mieście. Grace powiedział także, że nie zamierza wprowadzać zbędnej konkurencji w zakresie edukacji. Jego celem jest zapewnienie miejscowej młodzieży możliwości rozwojowych. W swojej pracy zamierza korzystać z bogatych doświadczeń, które posiada. Karierę nauczyciela rozpoczął w 1981 roku w Walsall w West Midlands. Od tamtego czasu pracował już w wielu placówkach. Jego doświadczenie związane z kierowaniem szkołami obejmuje ponad dwadzieścia lat, w ciągu których Andy Grace pełnił szereg funkcji związanych z zarządzaniem. Pełnił funkcję dyrektora w różnych szkołach, włączając to olbrzymie podstawówki i akademie.

W wypowiedziach dyrektora na temat jego kariery dominuje jedna myśl: jego celem zawsze było umożliwienie młodzieży rozwoju. Wszelkie podejmowane przez niego z uporem i determinacją działania charakteryzowały się dążeniem do zwiększenia szans dawanych młodym ludziom.

Dyrektor wielokrotnie podkreśla, że do tej pory starał się działać tak, by pogodzić interesy wielokulturowych społeczności. Mówi, że prowadzone przez niego placówki zawsze wyróżniały się spośród innych szkół i uzyskiwały wiele sukcesów. Tym razem także zamierza zacząć od poznania lokalnej społeczności, by współpraca układała się jak najlepiej. Jego zdaniem ważne jest poznanie potrzeb ludzi, z którymi współpracuje, dlatego Grace chce być dostępnym dla ludzi. „Chcę, by przyszli do mnie i porozmawiali o ważnych dla nich kwestiach” – deklaruje dyrektor.

Grace mówi także, że stworzył własną filozofię nauczania. Oparta jest ona na tradycyjnym podejściu do nauczania, na wartościach i zasadach dobrego wychowania. Dyrektor wierzy także, że każde dziecko ma jakiś ukryty talent i wystarczy go wydobyć. Grace ma wizję, zgodnie z którą zamierza kierować placówką i osiągać sukcesy.

Szkoła Boulevard Academy będzie zorientowana akademicko. Jej zadaniem będzie kształcenie uczniów zgodnie z brytyjskimi standardami nauczania.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk