Szpital w Hull dostanie dodatkowe fundusze, by poradzić sobie z większym zimowym obłożeniem. W planach jest między innymi zatrudnienie trzech dodatkowych lekarzy.
Dodatkowe fundusze na Hull Royal Infirmary
Rząd dofinansował NHS w całym kraju sumą 300 milionów funtów. Na Hull Royal Infirmany przypadną ponad dwa miliony – z tych środków zostanie sfinansowanych 20 dodatkowych łózek w sali przyjęć. Rzecznik prasowy Hull and East Yorkshire NHS Trust, które zarządza szpitalem, powiedział: „Ogólnie od czerwca otrzymaliśmy dodatkowe dofinansowanie w wysokości £4,1 miliona. Trzy miliony wydamy na budynki: poza większym oddziałem przyjęć, rozszerzymy też salę dla pacjentów przywożonych przez karetki. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na zatrudnienie dodatkowego personelu: trzech lekarzy, pielęgniarek oraz terapeutów, którzy pomogą nam poradzić sobie ze wzrostem liczby chorych, który zawsze jest widoczny w okresie zimowym” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Posłanka Diana Johnson przypomina, że w zeszłym roku Hull nie dostało ani pensa z £250 milionów, które rząd przeznaczył na szpitale w UK. „Te fundusze zostały określone przez profesjonalistów takich jak British Medical Association jako plaster, a nie rekompensata za £3 miliardy, które zostały wyrzucone na reorganizację NHS” mówi Johnson i dodaje: „Widzieliśmy niepokojące sygnały w NHS w Hull, które nie radziło sobie finansowo jeszcze przed zwiększonym obłożeniem zimowym”.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/