Z okazji krajowego miesiąca microchipów, Hull City Council zaprasza właścicieli psów do darmowego wczepiania chipów ich zwierzętom.
Czy twój pies już ma mikro-chip?
Pomysł oznaczania zwierząt cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie odkąd rząd przegłosował ustawę, zgodnie z którą od 2016r. wszystkie psy w Wielkiej Brytanii będą musiały mieć wczepione chipy.

Emma Tindall, Prezes Principal Environmental Health Officer, stwierdziła: „Mikrochipy są bardzo istotne i ogromnie zwiększają liczę psów, które można zwrócić właścicielom. W zeszłym roku wczepiliśmy za darmo chipy 490 zwierzętom i mamy nadzieję, że w tym roku liczba ta jeszcze się zwiększy. W związku ze zmianami w prawie, zachęcamy właścicieli, żeby pomyśleli o chipach już teraz i wyprzedzili innych” (cyt. za hullcc.gov.uk).

Właściciele psów, którzy już wcześniej zdecydowali się na wczepienie mikrochipów swoim czworonogom, ale ich dane kontaktowe uległy zmianie, również mogą liczyć na bezpłatną pomoc. W ciągu tego miesiąca wiele organizacji będzie zajmowało się tą sprawą.

Źródło: www.hullcc.gov.uk