Czarny Piątek, czyli wielkie przedświąteczne wyprzedaże, odbędzie się już w najbliższy piątek, 28 listopada. Mieszkańcy Hull i East Riding będą mogli skorzystać z licznych rabatów.
Czarny Piątek. Wielkie obniżki w sklepach
Niektóre sklepy będą otwierane już o 8 rano, by upewnić się, że wszyscy mogli skorzystać z przedświątecznych rabatów. Zniżek będzie można szukać w małych sklepikach oraz w największych sieciówkach. Argos stawia przede wszystkim na wyprzedaż technologii, telewizorów i zabawek. W Curry`s PC World w niższych cenach będzie można kupić wszystko od kuchenek po telewizory, tablety, zmywarki, lodówki i głośniki. Boots planuje przeceny towarów świątecznych, a Superdrug ma przecenić nawet o 70% kosmetyki, perfumy czy sprzęt do golenia dla mężczyzn. Swój udział w akcji zapowiedziały także hipermarkety: Asda, Sainsbury’s i Tesco.

Lee Appleton, menadżer Prospect Shopping Centre, spodziewa się dużych tłumów w piątek. „Czarny Piątek w zeszłych latach był dniem bardzo dużych obrotów dla naszych sklepów, a w tym roku dzień ten przypada na ostatnią wypłatę przed świętami”. Appleton dodaje też, że już teraz widać większy ruch w sklepach, ale Czarny Piątek może oznaczać obroty wyższe nawet o 20%.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/