Drużyna piłkarska Hull City została założona w 1904 roku. Było to jednak zbyt późno, by zagrać w meczach tego sezonu. Dlatego przez rok piłkarze brali udział jedynie w meczach towarzyskich. Dopiero w sezonie 1905/1906 Hull City zaczęło brać udział w meczach z takimi drużynami, jak Manchester United, Chelsea, Barnsley czy Bradford City, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji!

Drużyna bardzo dobrze radziła sobie w meczach, które miały miejsce przed wybuchem drugiej wojny światowej. Po zakończeniu konfliktu zbrojnego jej notowania spadały. Trwało to przez mniej więcej pół wieku (sic!) – w sezonie 1997/1998 drużyna zajmowała drugie miejsce… od końca!

W czasie, kiedy Hull City odnosiła niemal same porażki, drużyna pochwalić się mogła także kilkoma sukcesami, na przykład zwycięstwem w połowie lat 50. XX wieku na skalę europejską! Okazało się bowiem, że nasza drużyna postanowiła uratować honor brytyjskiej piłki nożnej, który nadszarpnęły przegrane kilku klubów z Wysp z węgierską drużyną Vasas. Chociaż nie obyło się bez drobnych przeszkód, mecz ostatecznie się odbył. Niewielu ludzi dawało jakiekolwiek szanse drużynie Hull City, zdając sobie sprawę z tego, że Vasas to mocna drużyna.

Wynik meczu z 1955 roku: 3:0. Dla Hull City! Komentatorzy sportowi uznali, że to olbrzymi sukces naszego zespołu, w który wiele osób nie mogło uwierzyć. Mecz na stadionie oglądało 13889 kibiców.

W ostatnim czasie drużynie Hull City wiedzie się coraz lepiej – Tygrysy osiągają lepsze niż w poprzednich sezonach wyniki. Dlatego zagrają w przyszłym sezonie w lidze europejskiej.

Niektórzy przestrzegają, że historia lubi się powtarzać – nawet drużyna, której nikt nie daje szans na zwycięstwo, może pokazać, do czego jest zdolna!

Całe miasto jest dumne z osiągnięć Hull City – i ma nadzieję, że zespół zapewni mu jeszcze wiele powodów do dumy.

Warto dodać, że wielu mieszkańców Hull jest dumnych nie tylko z posiadania tak walecznej drużyny piłkarskiej, lecz także wspaniałego stadionu Kingston Communications Stadium. Stadion jest w stanie pomieścić aż 25 tysięcy kibiców. Dlatego jest doskonałym miejscem nie tylko na rozgrywki sportowe, lecz także na koncerty wielkich gwiazd.

Inwestycja kosztowała 44 miliony funtów. Inauguracyjny mecz rozegrano 19 grudnia 2002 roku. Wówczas drużyna Hull City, gospodarze, pokonali zespół Sunderland A.F.C. 1:0.Źródła: http://pl.wikipedia.org, http://factsabouthull.blogspot.co.uk