Urząd Miasta Hull zna już część najbardziej prawdopodobnych informacji na temat dofinansowania w latach 2013/2014. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.
Cięcia w budżecie
W ciągu najbliższych dwóch lat Formula Grant (dzięki której beneficjenci pomocy państwowej mogą obliczać, ile pieniędzy zostanie im przekazanych) zostanie obniżona o 7,92%, w związku z czym miasto otrzyma o 13,6 mln funtów mniej w latach 2013/14 i kolejne 16,7 mln mniej w latach 2014/15. Jednak na razie są to jedynie prognozowane wiadomości, obecnie trzeba jeszcze czekać na bardziej szczegółową informację od rządu.

Plan oszczędnościowy będzie rozpatrywany przez Gabinet Rady Miasta w styczniu, by możliwe było przedstawienie gotowej propozycji na posiedzeniu Rady 28 lutego 2013 roku.

Co to oznacza w praktyce? Najprawdopodobniej cięcia w samym urzędzie: niektóre stanowiska zmienią swój charakter i połączą różne funkcje, ale przede wszystkim spora cześć miejsc prac zostanie zlikwidowana, ponadto część usług będzie wykonywana po niższych kosztach, a co za tym idzie, zmieni się ich charakter.

Źródło: www.hullcc.gov.uk