Fundacja Hull’s Families Project jest organizacją pomagającą rodzinom borykającym się z przejściowymi lub długotrwałymi problemami i kryzysami. Teraz centrum przeszło gruntowne zmiany związane między innymi z gruntownym remontem wnętrza, który pozwolił dopasować je do potrzeb organizacji.
Centrum Hull's Families Project po gruntownym remoncie!
Wszystko zaczęło się od chęci dokonania pewnych zmian, jak przemalowanie zniszczonych już ścian w centrum. Projekt jednak rozkręcił się w bardzo szybkim tempie, ostatecznie zyskując pomoc ze strony innych organizacji i wolontariuszy z Hull i okolic, chętnych do współpracy. Ann Newlove z Esteem, odpowiedzialna za przeprowadzenie zmian, mówi, że wszystko zaczęło się przed ośmioma miesiącami. Kobieta mówi, że fundacja The Smile Foundation poprosiła o drobną pomoc w postaci odmalowania zniszczonych ścian i kilku napraw związanych z instalacją elektryczną. Kiedy Ann Newlove przekroczyła jednak próg siedziby organizacji wiedziała, że nowa farba i przewody elektryczne nie wystarczą. Przedstawicielka Esteem mówi, że zastanawiała się, w jaki sposób można było pracować w takich warunkach, jakie zastała w nie odnowionej jeszcze siedzibie fundacji. Pierwszym pomysłem było skorzystanie z możliwości Esteem i wykonanie najpilniejszych napraw. W miarę upływu czasu w projekt zaczęło się angażować jednak coraz więcej osób dobrej woli, chętnych do pomocy, a także darczyńców, którzy uznali, że warto wspomóc tak szczytną ideę.

Remont polegał między innymi na rozebraniu części ścian, usunięciu kuchni znajdującej się dotychczas w centrum i stworzenie jednego, obszernego pokoju służącego jako miejsce spotkań. W ten sposób dotychczasowe centrum zostało przystosowane do potrzeb fundacji. Początkowo projekt kosztował około 7 tysięcy funtów – tyle zapłacono za materiały budowlane. Prace budowlano – wykończeniowe zostały wykonane przez chętnych wolontariuszy, zatem nie trzeba było za nie płacić.

Ann Newlove przyznaje, że pierwsze wrażenie po wejściu do odnowionego centrum było niewiarygodne i wywoływało bardzo silne emocje. Zespół nie mógł wprost uwierzyć, że wspólną pracą udało się osiągnąć tak wiele! Kobieta dodaje, że wszyscy byli z siebie bardzo dumni, tym bardziej, że ich praca została doceniona przez pracowników centrum. Między wnętrzem należącym do fundacji „przed” oraz „po” widać było olbrzymią różnicę.

Podczas przeprowadzania remontu centrum Esteem było jednocześnie zaangażowane w kilka o wiele większych projektów związanych z przebudową niektórych szkół w Hull. Z tego powodu wyznaczono Toma Fletchera (19-latka!) na osobę nadzorującą projekt remontu centrum Hull’s Families Project. Była to dla Toma niezwykła możliwość do pokazania, jak wiele może osiągnąć przy współpracy innych. Początkowo niewielu wierzyło w powodzenie projektu prowadzonego przez nastolatka, jednak w miarę upływu czasu zaczęto się przekonywać do jego planów. Sam Tom przyznaje, że trudno było mu nadzorować to przedsięwzięcie także ze względu na to, że wymagało ono wielu godzin żmudnego planowania. Tom musiał być pewien, że każda podjęta przez niego decyzja jest właściwa. Zmiany, które przeszło centrum Hull’s Families Project są dowodem na to, jak wiele można zdziałać wykazując odrobinę dobrych chęci i współpracując z innymi – na rzecz innych!


Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk