„Możesz krzyczeć, możesz płakać — ale nigdy się nie poddawaj” — to treść jednej z karteczek, jakie spotkać można od niedawna w mieście.

Karteczki spotkać można dosłownie wszędzie. Są przyczepione do gałązek drzew, umocowane przy ławkach czy na płotach posesji. Jest ich cała masa. I wszystkie mają jeden cel — dodać siły mieszkańcom Hull w zmaganiach z codziennością, pocieszać, kiedy jest to potrzebne, a czasami po prostu bawić.

Karteczki z tymi niezwykłymi przesłaniami to jeden z projektów realizowanych w ramach Hull — UK 2017 City of Culture. W każdy poniedziałek zespół złożony z osób współpracujących z miastem, którego celem jest przygotowywanie kreatywnych wydarzeń w Hull, pod hasłem „Get Creative” opracowuje pomysł na nową akcję. Tym razem chodziło o stworzenie wiadomości z pozytywnym, motywującym do działania przesłaniem. Akcja wciąż trwa! Włączają się w nią wszyscy — począwszy od instytucji, a skończywszy na osobach prywatnych. Tak jak siostry Gracie Nolan i Maddison Brown, które wraz z mamą rozwieszały karteczki w East Park. A wśród nich takie, na których dziewczynki napisały: „Jedno miłe słowo może odmienić cały dzień” albo „Bycie uprzejmym to rodzaj języka — takiego, który usłyszy nawet osoba głuchoniema, i który zobaczy osoba niewidoma”. Matka dziewczynek jest z nich bardzo dumna. „To wspaniała akcja. Sama wiem, że jak jest mi źle i przeczytam coś miłego, motywującego, to od razu czuję się lepiej” — mówi kobieta.

Jeśli chcesz włączyć się w akcję, po prostu przygotuj jedną lub kilka niewielkich karteczek, na których napiszesz miłą wiadomość dla innych mieszkańców Hull. Może to być jedno zdanie, liczy się w końcu przesłanie, a nie długość wiadomości. Zostaw karteczkę w miejscu publicznym (nie śmieć, staraj się przymocować ją tak, by łatwo dało się ją potem usunąć).

Wiadomości można zostawiać też w mediach społecznościowych, oznaczając je hasztagiem #ChallengeHull oraz #Hull2017. To wspaniała zabawa i doskonały sposób na spędzenie weekendowego popołudnia w gronie rodzinnym!